Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Esam pamanīti un novērtēti

Laikrakts “Staburags” Saeimas bibliotēka. Foto no arhīva.

Mūs ir pamanījuši vai pareizāk — par mums ir atcerējušies! Kas tad esam šie “mēs”? Reģionālie laikraksti, kuri savā darbā ir vistuvāk cilvēkiem novados, mazpilsētās, pagastos un ciemos. Laikraksti, kas raksta par novadu cilvēkiem un to, kas viņiem tuvs un aktuāls.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas Reģionālo mediju asociācijas vadītāja Ivonna Plaude katrā sanākšanas reizē nebeidz atgādināt, ka reģionālie mediji ir vienīgie novados, kas veic sabiedriskā medija funkciju, un tur rūpi par vietējo demokrātiju. To, stājoties Valsts prezidenta amatā, pamanījis un novērtējis arī Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, aicinot reģionālo mediju redaktorus ne tikai uz inaugurācija balli un Valsts svētkiem veltīto svinīgo pieņemšanu, bet pulcinot pie sarunu galda, lai noskaidrotu mums kā medijiem svarīgas lietas, mūsu problēmas, kā arī, lai runātu par tālāko sadarbību. Prezidents šādas tikšanās sola rīkot divas reizes gadā.

Pēc tā “pamodušies” arī citi. Uz tikšanos, lai runātu par abpusēju sadarbību, aicināja Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa, un nu katru pirmdienu saņemam kopsavilkumu par Saeimas darba aktualitātēm, apspriestajiem jautājumiem un to virzību. Pateicoties tam, bija iespēja tikties ar Saeimas juridiskās komisijas vadītāju Andreju Judinu, lai iztaujātu viņu par Stambulas konvencijas ratifikāciju. Par to varēsiet lasīt otrdienas avīzē. Esam vienojušies tikties arī turpmāk un nākamais sarunas temats būs Partnerattiecību likums.

Nupat saņēmām zvanu arī no Veselības ministrijas, jo ar mums gribot tikties jaunais veselības ministrs. Lieliski! Varēsim par visām aktuālajam lietām uzzināt tieši no nozares vadītāja. Pēc emocijām pārpildītas tikšanās ar Valsts policijas vadību ceram, ka arī ar šo iestādi sadarbība uzlabosies. Laba sadarbība izveidojusies arī ar kultūras ministri Agnesi Loginu, kuras vadītā ministrija ir tieši atbildīga par mediju politiku Latvijā. Esam tikušies un guvuši pārliecību, ka viņai ir izpratne par mūsu darbu, ko nevar teikt par viņas priekšgājēju, kurš vispār par šo nozari nelikās ne zinis.

Šāda sadarbība un tikšanās dod iespēju “pa tiešo” uzdot jautājumus, kas interesē un ir svarīgi tieši novadu cilvēkiem, un sniegt arī atbildes mūsu lasītājiem. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.