Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

“Ērberģietes” darina dāvanas Ziemassvētkiem

Foto no biedrības albuma

27. novembra rītā biedrības “Ērberģietes” dāmas pulcējās, lai, kā tas tradicionāli ierasts, darinātu adventes vainagus Mazzalves pagasta vientuļajiem senioriem, lai sagādātu viņiem Ziemassvētku gaidīšanas brīnumu. Savukārt ādas apstrādes meistares Agritas Krieviņas-Siliņas vadībā darināja katra sev ādas telefona maciņu, pastāstīja biedrības dalībniece Žanna Miezīte.
Meistares mūža lielā aizrautība ir seno apavu pētniecība, un pēdējos 15 gadus viņas vislielākā uzmanība ir veltīta pastalām. Tās viņu īpaši ieinteresēja pēc tam, kad viņa atklāja šo seno apavu lielo daudzveidību dažādās Latvijas vietās. Pa šo laiku viņa izpētījusi Latvijas muzeju krājumus, izgatavojusi ļoti daudz un dažādu pastalu atdarinājumus, vadījusi meistarklases (arī Ērberģē un Gricgalē aizvadītajā vasarā), un nu ceļu pie lasītājiem sāks arī viņas radīta grāmatu sērija “Pastalas Latvijā”. 

Pirmo adventi gaidot, Agritas Krieviņas-Siliņas vadībā Ērberģē meistardarbnīcas laikā tapa tik skaisti ādas telefonmaciņi, ka varēja vai izstādi rīkot — katrs savā krāsā, katrs ar savu “rozīnīti”, katrs ar sirds mīļumu darināts.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.