Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Ērberģes luterāņu baznīcā atklāta altārglezna “Laidiet bērniņus pie manis”

Ērberģes luterāņu baznīcā veikta altārgleznas “Laidiet bērniņus pie manis” rekonstrukcija. Oriģināla autors ir Jūliuss Dērings, bet rekonstrukcija ir Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Restaurācijas nodaļas studentes Lāsmas Krūzes (Dumerānes) darbs. Gleznu paredzēts iesvētīt nākamā gada pavasarī. Baznīcas draudzes priekšniece Anita Krūze stāsta, ka Lāsma Krūze, kopš šī gada jūlija arī viņas vedekla, darbu pie gleznas iesāka 2020. gada 6. augustā un izvēlējās to kā savu diplomdarbu. Šogad 18. novembrī glezna bija gatava. Anita Krūze teic, ka viņa pati ceļu uz mērķi — jaunu altārgleznu — iesāka 2015. gada janvārī. Šajos septiņos gados piedzīvota milzu sajūsma, prieks, arī asaras, vilšanās, liels kauns un pat pāris mistisku notikumu.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.