Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Ērberģē dzimst jauna tradīcija: pulcēšanās kopā ar mednieku stāstiem un medījuma gaļas zupu

1. aprīlis ir ne tikai joku diena, bet arī jaunās medību sezonas sākums. To šogad pēc Mazzalves saieta nama iniciatīvas mazzalvieši nolēma īpaši atzīmēt — Mazzalves pagasta Ērberģē šajā dienā kopā pulcējās mednieki, viņu sievas, apkaimes iedzīvotāji, lai baudītu uz ugunskura vārītu zupu un klausītos mednieku stāstus, jo 1.aprīlis ir īsti piemērots datums mednieku stāstiem, kuros netrūkst minhauzeniskas izdomas un radošuma. Pasākuma īpašie viesi bija Mazzalves amatierteātra “Tradare” pārstāvji nepārspējamā stāstnieka Elmāra Vectirāna personā un viens no žurnāla “Medības” veidotājiem Indulis Burka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pikantas anekdotes, teju vai neticami piedzīvojumi medībās — tas viss, spītējot aukstajam pavasarim, sildīja mazzalviešu sirdis un prātus. Galvenais — bija, kas ar sajūsmu medniekos ieklausās — sanākušais visai kuplais sievu un vīru pulciņš no tuvākas un tālākas apkārtnes. Un, protams, īsti vietā bija karsta medījuma gaļas zupa, kurā par papildu asumiņu gādāja čili garšvielas.

Pasākums izvērtās jautrs un interesants. Visiem kopā radās ideja, ka šādas saiešanas jārīko biežāk. Mednieki gādās medījumu, bet sievas to pagatavos. Tas ir labs veids, kā satuvināt cilvēkus. Īpaši šajā laikā, kad pat tuvi kaimiņi viens otram kļūst arvien svešāki steigas un moderno tehnoloģiju dēļ, kad komunicējam elektroniski, aizmirstot pat vienkāršu sirsnīgu saskarsmi.

Žanna Miezīte

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.