Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Ērberģē atklāj atjaunoto Marijas tiltu un lustējas muižas svētkos

Foto no Mazzalves saieta nama

22. jūlijs – Marijas diena – Ērberģē jau 14 reizi ir īpaša diena, jo tiek vērienīgi svinēti Marijas tilta svētki. Šogad tā bija arī atjaunotā Marijas tilta atklāšanas diena, kas pulcēja uz atraktīvām izdarībām kuplu svinību dalībnieku skaitu. Uz koši izgreznotā tilta sarkano lentīti grieza pats barons Hāns un viņa kundze Marī, kurai savulaik pirms 155 gadiem tiltu barons Hāns uzdāvāja. Tika asprātīgi mērīts atjaunotā tilta platums (tas izrādījās 8 vīru plats) un garums, kas bija 174 cilvēku garš. Īpaša dāvana Marī no barona Hāna un visiem Ērberģes iedzīvotājiem bija Ērberģes muižas Raganas atklātais jaunlaulāto mīlestības atslēgu stabs, kas veidots no laimes pakaviem gaiļa formā (kā jau tas Hāniem piederas).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākums turpinājās Ērberģes muižā, jo šogad Marijas tilta svētki sakrita ar Ērberģes muižas svētkiem, kurus ērberģieši svinēja jau 13 gadu. Svinīgās uzrunas, svētku atklāšanas šāviens, tad visiem ērberģiešiem un tuvākiem un tālākiem viesiem bija iespēja izmēģināt spēkus dažādās muižai piederīgās atrakcijās – gan muižas Raganas vadītajā dzirnavnieka palīga meklēšanā, gan savdabīgā laimes izlozē, gan darbojās klaču galds ar pužļu likšanu, gan tika makšķerēts Minkas našķis, gan noteikts arī Spēka mitriķis, kuram bija jācilā ozolkoka mucas. Dāmas piedalījās Antas vadītājā puķu rotu veidošanas meistarklasē. Muižas pagalmā notika arī dažādu gardumu un smukumlietu andele. Ērberģes muižas svētku viesi varēja muižas kamīnzālē apskatīt saimnieču širču (priekšautu) izstādi, kurā ērberģietes bija izlikušas gan simtgadīgus vēsturiskus savu vecmammu priekšautus, gan jaunākās modes šircīšus.

Ļoti negaidītu pārsteigumu bija sagādājuši DDPD (Darbīgie dullie Ērberģes muižas parka draugi) – parkā tika atklāti vairāk kā 12 vides objekti, kurus pastaigu laikā pa parku turpmāk varēs apskatīt– tur ir gan pazudušās Spīzmanīšu pannas, kas pārtapušas par katlu, gan Barona vēja zvani no pazaudētajiem zirgu pakaviem, gan Zilās dāmas krelles, gan muižas seno zintnieču Zāļu namiņš ar visiem zāļu saišķīšiem un receptūru to lietošanai, gan Dāmu cepuru koks (draiskas muižas dāmas itin bieži, viesodamās Ērberģes muižā, pazaudējušas cepures, ko DDPD parkā atraduši un kokā sakāruši), gan dažādas dzīvnieku figūras, gan Muižas raganiņas gleznu galerija, gan Raganas lifts ar visām slotām lidošanai, kas iekārtots centrālajā takā, un ir īpašs pārsteigums – ar ķēdēm aizķēdēts vāks, kas varētu būt iekļuve uz pazemes eju, kas ved uz baznīcu. Ērberģes muižas apkārtne kļuvusi vēl interesantāka, atraktīvāka, par ko paldies DDPD – Zeltītei, Antai, Zilgmai, Astrai un visiem citiem, kuri savu izdomu likuši lietā, lai Ērberģes muižas parks kļūtu par lielisku atpūtas un izklaižu vietu.

Pēc parka apmeklējuma Ērberģes estrādē pulcējās kupls ērberģiešu un muižas viesu pulks, lai suminātu spēcīgākos muižas ļaudis, kuri sīvā konkurencē uzvarēja ozola mucu celšanā – Spēka maizi un Spēka dziru no Barona balvā saņēma Jānis Beņķītis, kurš lielo mucu pacēla 43 reizes, un Spēka sievas titulu un balvas ieguva Agnese Dubinska, kura spēja ozola mucu pacelt 27 reizes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Barons un baronese Marī uzņēma muižas saimē 8 jaundzimušos ērberģiešus, kuri nākuši pasaulē kopš aizvadītajiem muižas svētkiem, un sumināja viņu vecākus.

Krāšņs un skanīgs bija Ērberģes muižas svētku koncerts, kurā uzstājās Tabores muižas balles deju kopa, Vecsalienas muižas seno deju kopa un Aizkraukles pils sieviešu vokālais ansamblis “Spīdala” un vīru vokālais ansamblis “Es atnākšu”. Tā bija lieliska dažādu muižu ļaužu kopābūšana, izrādīšanās un citu priecēšana.

Svētku noslēgumā – zaļumballe, kurā (kā jau tas muižā pienākas) spēlēja pūtēju orķestris no Daugavpils.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Koši aizvadīti Marijas tilta svētki un Ērberģes muižas svētki. Uz tikšanos atkal nākamgad 22.jūlijā!

Autors: Žanna Miezīte, Mazzalves saieta nama vadītāja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.