Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Ērberģē aizvadīts pirmais tautas muzikantu saiets

Foto no Ž. Miezītes albuma

Februāra vidū, kad lauku cilvēkiem neliels atelpas brīdis starp rudens ražas novākšanu un pavasara sēju, Ērberģes muižā pulcējās ļaudis, kam tuva muzicēšana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ērberģes muižas barona Hāna svīta visus saieta dalībniekus laipni uzņēma ar tradicionālo Ērberģes muižas tostu un iepazīstināja pasākuma apmeklētājus ar muzikālajiem viesiem — koncertballes mūziķiem. Pirmajā tautas muzikantu saietā kuplo apmeklētāju pulku priecēja lustīgie sābri — kapela “Savējie” no Bārbeles (vadītāja Baiba Pētersone), visus ierāva danču placī jestrais publikas kustinātājs no Baltinavas Pēteris Laganovskis, iespaidīgs bija jaudīgi sievišķīgais kvartets “AMMA” no Briežuciema (vadītāja Anita Pakalnīte). Ar savu sirsnību publiku uzmundrināja liriskais Staburaga muzikālās apvienības trio (vadītāja Diāna Austra Salmiņa), un Ērberģi pārstāvēja lieliskā Dzidra Ivanova.

Pasākuma apmeklētāji bija galvenokārt seniori. Viņi gan klausījās jaunības melodijas, gan lustīgi dancoja, labprāt iesaistījās rotaļās, dejoja Ērberģes muižas menuetu kopā ar Baronu un Zilo dāmu. Dancotāji ar lusti uztvēra senajās ballītēs tik populāro aplausu deju.

Ērberģē pirmais tautas muzikantu saiets aizvadīts. Tas ir jaunas tradīcijas aizsākums, jo mūspusē šādi pasākumi līdz šim nav notikuši. Šie pasākumi populāri Latgalē. Bet kāpēc tie nevarētu “iedzīvoties” arī Sēlijā! Atsauksmes tikai pozitīvas, tātad — pasākums izdevies. Paldies muzikantiem, kuri atsaucās aicinājumam piedalīties muzikantu saietā un patiesi iepriecināja pasākuma apmeklētājus!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jauna tradīcija. Ērberģes muižā aizsākusies jauna tradīcija — tautas muzikantu saiets, kāds līdz šim šajā pusē nav noticis.

Žanna Miezīte, Mazzalves saieta nama vadītāja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.