Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

EP Vēlēšanu rezultāti Aizkraukles novadā. Balso par latviešu interesēm

Pilsoņa pienākums veikts. Vēlēšanu aploksni kastē iemeta jaunjelgaviete Ruta. Ginta Grincēvičas foto

Jaunjelgavas kultūras centra vēlēšanu iecirknī Eiropas Parlamenta vēlēšanās kopumā nobalsoja 547 cilvēki, kas ir vairāk nekā pirms pieciem gadiem. Pēc dažu sastapto un uzrunāto vietējo vēlētāju teiktā, šogad nostāja ir stingrāka — iedzīvotāji ir patriotiski noskaņoti, zina, par ko vēlēt un ir pārliecināti, kuriem kandidātiem nekādā gadījumā nevajadzētu Latvijas intereses pārstāvēt Eiropā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

8. jūnijs Jaunjelgavas iecirknī pagāja mierīgi, vēle’tāju aktivitāte bija mainīga – brīžiem zālē pulcējās vairāk cilvēku, vēlāk iestājās klusums. Elita Muceniece, Jaunnjelgavas vēlēšanu iecrkņa komisijas priekšsēdētāja, stāsta, ka noskaņojums vēlēšanu dienā visiem bija pozitīvs, cilvēki nākuši ar smaidu. Saeimas vēlēšanās Jaunjelgavā piestāja noalsot daudzi balsstiesīgie pilsētas viesi, šī gada novērojumi liecina, ka iecirkni lielākoties apmeklēja vietējās kopienas iedzīvotāji. Vēlēšanas aizritējušas bez starpgadījumiem – neviens bērns vēlēšanu aploksni mutē nebāza, kā tas bija pirms pieciem gadiem. Neizpalika gan ierastie jautājumi – par ko balsot, vai, saņemot kandidātu sarakstus, laikus prasīja izsniegt tikai konkrēto sarakstu. Iecirkņa darbinieces visos gadījumos ievēroja noteikumus un kā lēmums, par ko balsot, tā vēlamais saraksts bija jāizraugās patstāvīgi. Balsu skaistīšana Jaunjelgavā beidzās pēc pusnkats, noslēdzošais protokols tika parakstīts pulksten 1:09.

Lielākoties uzrunātie jaunjelgavieši, nākot uz vēlēšanām, bija pārliecināti un zināja par ko balsot. Ilmārs bija tiešs: “Izlemt, par ko balsot, bija ļoti viegli — izsvītroju krievus, lai paliek latvieši. Mums ir jānāk uz vēlēšanām, lai aizstāvētu un iestātos par savas valsts interesēm. Ja mēs, latvieši, to nedarīsim, tad krievi gan. Eiropas Parlamentā bija Tatjana Ždanoka, tagad viņa ir prom, bet vietā grib tikt Aleksejs Rosļikovs un Jūlija Stepaņenko. Ir jāiet uz vēlēšanām, lai aizstāvētu latviešu intereses.” Arī vietējai iedzīvotājai Rutai izlemt, par ko balsot, grūtības nesagādāja: “Es pat neskatījos visus sarakstus, man pietika ar vienu — zināju, par ko balsošu.” Protams, ne visiem vēlētājiem bija tik pacilāts un pārliecinošs noskaņojums. Kāds kungs atzinās, ka pēc visu sarakstu izlasīšanas vēlēšanu kastē iemetis tukšu aploksni — izvēles nav, tāpat kā ticības Eiroparlamenta deputātiem.

Jaunjelgavas vēlētāju viedoklis identiski atspoguļo valsts rādītājus — lielākais balsu skaits atdots partijai “Jaunā Vienotība” (143 vēlētāji jeb 26,19%), otra populārākā partija jaunjelgaviešiem bija Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”—”Tēvzemei un Brīvībai/ LNNK” (132 vēlētāji jeb 24,18%), trešajā vietā pēc iedzīvotāju balsojuma ierindojās partija “Latvijas attīstībai” (67 vēlētāji jeb 12,27%). Vismazāk balsu jeb viens vēlētājs savu balsi atdeva par politisko partiju “Tautas varas spēks”. Trīs cilvēki Jaunjelgavas iecirknī nobalsoja par kustību “Par!”, četri par “JKP Jaunā konservatīvā partija”. 

Vēlēšanu rezultāti Aizkraukles novadā

Vēlēšanu rezultāti Latvijā

Ievēlētie deputāti

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.