Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Elektroskrejriteņu vadītāji aizvien visbiežāk traumas gūst krītot

Sākoties siltākiem laikapstākļiem, ceļu satiksmē aizvien vairāk var novērot satiksmes dalībniekus, kuri pārvietojas ar elektroskrejriteņiem. Neskatoties uz to, ka regulāri tiek atgādināts par šo pārvietošanās līdzekļu drošību ceļu satiksmē, Valsts policija aizvien fiksē tādus ceļu satiksmes negadījumus, kuros iesaistīti elektroskrejriteņi – šī gada četros mēnešos fiksēti jau vairāk nekā 30 negadījumi — inormē Līna Kaļķe, Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai gan sezona, kad satiksmes dalībnieki atsākuši ikdienā pārvietoties ar elektroskrejriteņiem, ir atsākusies aptuveni mēnesi, Valsts policija no šī gada sākuma ir reģistrējusi jau 37 ceļu satiksmes negadījumus, kuros tie ir iesaistīti. Diemžēl liela daļa šo negadījumu ir ar sekām – cietuši 26 elektroskrejriteņu vadītāji. Policijas apkopotā informācija aizvien liecina, ka visbiežāk šajos negadījumos traumas gūst, pašiem krītot no braucamrīka. Šī ir tikai tā daļa negadījumu, par kuriem policija saņēmusi informāciju, bet, iespējams, ir vēl tādi gadījumi, kad satiksmes dalībnieki neziņo ne mediķiem, ne policijai.

Tādēļ Valsts policija aicina rūpīgi izvērtēt braukšanas apstākļus, būt īpaši uzmanīgiem, piedaloties satiksmē ar elektroskrejriteni, un parūpēties par savu drošību braukšanas laikā – ieteicams izvēlēties gan ķiveri, gan ceļu un elkoņu sargus. Šādi iespējams sevi pasargāt no smagām traumām, ja gadījies krist no elektroskrejriteņa.

“Tāpat atgādinām, ka, lai izvairītos no negaidītām un nepatīkamām situācijām ceļu satiksmē, būtiski ir ievērot Ceļu satiksmes noteikumus, kā arī atcerēties par savstarpēju ceļu satiksmes dalībnieku cieņu. Tādēļ elektroskrejriteņa vadītājiem ir jāņem vērā, ka ar to drīkst pārvietoties pa ietvēm,  veloceļiem,  atsevišķās vietās pa sabiedriskā transporta joslu, ja tas ir atļauts velosipēdistiem, un arī pa brauktuvi, kur atļautais braukšanas ātrums nepārsniedz 50 km/h. Ja ar elektroskrejriteni pārvietojas pa ietvi, priekšroka jādod gājējiem un ir jāizvēlas tāds ātrums, kas nepārsniedz gājēju pārvietošanās ātrumu. Bet maksimālais elektroskrejriteņa braukšanas ātrums nedrīkst pārsniegt 25 km/h,” uzsver Līga Kaļķe.

Būtiski arī ievērot nosacījumus, ka tāpat kā velosipēdam arī elektroskrejritenim ir jābūt labā tehniskā stāvokli, aprīkotam ar bremzēm, braukšanas laikā  priekšpusē ir jādeg baltas gaismas lukturim, aizmugurē sarkanas krāsas lukturim. Savai un apkārtējo drošībai ar elektroskrejriteni aizliegts vest pasažieri, braukt neturoties un pārvadāt kravu. Tāpat būtiski atcerēties, ka ar elektoskrejriteni nedrīkst pārvietoties alkohola reibumā!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.