Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Ekspertu komentārā: 14. Saeimas vēlēšanu rezultātu prognozes

— Kādus prognozējat 14. Saeimas vēlēšanu rezultātus un jaunās valdības sastāvu? Vai tajā gaidāmas būtiskas pārmaiņas?
Inga Gorbunova, žurnāliste
— Par to, kā tiks sadalīti krēsli 14. Saeimā, šobrīd varam spriest galvenokārt pēc socioloģisko aptauju rezultātiem, savām izjūtām un vērojumiem. Tomēr skaidrs, ka šīs vēlēšanas būtiski atšķiras no visām iepriekšējām, jo notiek kara ēnā, līdz ar to otrajā plānā atbīdījušās vairākas citkārt svarīgas lietas, un lielāko daļu vēlētāju uztrauc, pirmkārt, jau ģeopolitiskā situācija. Tas, cik droši mēs šobrīd varam justies savā valstī, kādi apdraudējumi var būt Latvijas neatkarībai, kā mūsu valdība un politiķi vērtē Krievijas iebrukumu Ukrainā, kāda ir viņu rīcība. Izlēmīga vai laipojoša? Domāju, ka tieši šie būs galvenie kritēriji, kas izšķirs šo vēlēšanu rezultātu. Tāpēc varētu prognozēt, ka izmaiņas valdošajā koalīcijā būs salīdzinoši nelielas. Lozungi “Latvija — neizdevusies valsts!”, “Nost ar Kariņa — Levita režīmu!” vai vienkārši — “šitos padzīsim, tad gan sāksies zelta laikmets” uz racionāli domājošiem cilvēkiem neiedarbojas. Iespējams, kādu vietu Saeimā populistiem arī izdosies dabūt, bet tas arī viss. Jāsaka gan, ka “Saskaņas” popularitātes kritums šoreiz arī nav nekas tāds, par ko īpaši priecāties, jo skaidrs, ka daļa vēlētāju pārmetušies pie radikāli un naidīgi noskaņotās “Stabilitātei!”, kas tikai vēlreiz liecina, ka šoreiz noteikti jāiet uz vēlēšanām. Un ļoti rūpīgi jāizvērtē, kam atdot savu balsi.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.