Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Ekspedīcija Iršos “Misija mežā” saliedē ģimenes un rosina dzejot

foto no biedrības “Irsis” albuma.

Biedrība “Irsis” aicināja uz pasākumu – ekspedīcija “Misija mežā”, kas norisinājās projektā “Par stiprām ģimenēm Iršos”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākuma būtība bija doties mežā pa iezīmētu maršrutu, izpildīt dažādus ģimenēm paredzētus uzdevumus, kur nepieciešams atbalsts un sadarbība. Kā arī ļauties iepazīt šāda veida lietderīgu brīvā laika pavadīšanu dabā un apskatīt savas dzīvesvietas skaistākās vietas.

Ekspedīciju uzsākot, vadītāja Guna Gavare dalībniekus iepazīstināja ar orientēšanās karti un darbošanos ar kompasu, kas ir viens no ierastākajiem orientēšanās veidiem. Taču šajā pasākumā varēja izmantot iespēju vadīties pa izveidoto maršrutu ar aplikācijas palīdzību, kā arī izmantojot QR kodus. Zinot, ka ģimenē ir arī pavisam mazi bērni, maršruts tika iemarķēts ar labi saskatāmām norādēm. Šī veida orientēšanās gan bērniem, gan vecākiem ļāva atrauties no digitālajām ierīcēm un izbaudīt maršruta burvību, izmantojot savu redzes maņu. Te atklājās meža bagātības rudenī – visdažādākās sēnes, augi, dzīvnieki un putni.

Maršruta laikā dalībniekiem vajadzēja veikt dažādus uzdevumus: meža velšu meklēšanu, uzticības pārbaudījumu, 90. gados bērnu izdomāto mīklu minēšanu, radošuma izpausmi, dot solījumu – iespēja saviem tuvākajiem apsolīt kaut ko jauku un izpildīt to, bija arī prasmju pārbaudījums – ar indiāņu metodi noteikt egles augstumu, sadarbības pārbaudījums, ģimenes momentfoto.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc maršruta iziešanas, dalībnieki devās pie vadītājas, lai pārsteigtu viņu ar meža velšu pilnajiem maisiņiem un pārbaudītu savu erudīciju mīklu minēšanā. Vēl dalībniekiem bija jāapkopo savas sajūtas un jāatspoguļo tās dzejā. Baudot gardo pikniku, dalībnieki dalījās ar savām dzejas rindām, kas radīja īpaši emocionālu atmosfēru, pasākumam noslēdzoties.

Valters Riekstiņš radīja šādas dzejas rindas:

Šī garā meža misija

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bij’ kalniem, lejām pilna.

Ar solījumu galvā,

Es finišēju dienu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Paldies visiem dalībniekiem par uzdrīkstēšanos un kopā būšanu šajā saulainajā un piedzīvojumiem pilnajā dienā!

Olita Ruža, biedrības ‘’Irsis’’ pārstāve

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.