Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Eiduka par distanču vienādošanu: Neatbalstu, būs skarbas pārmaiņas

Patrīcija Eiduka.

Šī gada pasaules vicečempione U23 grupā distanču slēpošanā Patrīcija Eiduka nav priecīga par jaunajām izmaiņām saistībā ar distanču vienādošanu sievietēm ar vīriešiem. Līdzīgi uzskata arī norvēģietes, bet zviedrietēm ļoti patīk šāds jauninājums, informē slēpotājas Eidukas pārstāvis Ivars Bācis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc nepilniem diviem mēnešiem Rukā (Somija) sāksies jaunā Pasaules kausa sezona distanču slēpošanā, kura paredzēts jauninājums, proti, sievietēm būs tāda paša garuma distances kā vīriešiem. Starptautiskā Slēpošanas un snovborda federācija (FIS) jau maijā kongresā Milāna pieņēma šādu lēmumu. Šīs izmaiņas būs spēkā uz Pasaules kausa posmiem un pasaules junioru/U23 čempionātu, bet neatteiksies uz pasaules čempionātu pieaugušajiem 2023.gada februārī.

Šogad pasaules čempionātā U23 10km klasikā sudraba medaļu izcīnījusī Patrīcija Eiduka nav priecīga par šādu jauninājumu. “Es personīgi neatbalstu šādas izmaiņas, jo man ir tikai 22 gadi un esmu vēl salīdzinoši jauna. Ja es būtu dažus gadus vecāka, tad, iespējams, skatītos uz to savādāk. Par labu šīs izmaiņas nāks tām, kuras ir pieaugušākas un kurām, teiksim, ir 25-30 gadi. Viņas ir nobriedušākas, līdz ar to būs priekšrocības no garākām distancēm,” stāsta olimpiskajās spēlēs trīsdesmitniekā iekļuvusī Latvijas slēpotāja.

“Arī citā jaunām slēpotājām būs grūtāk. Pagaidām jūtu, ka savos 22 gados neesmu īsti tam gatava. Uzskatu, ka šīs pārmaiņas būs nopietnas, varētu teikt pat skarbas. Domāju, ka nebija īsti pareizi vienādot distances, jo lielvalstu pārstāvju pārsvars pār mazāko valstu pārstāvēm būs vēl lielāks. Līdz ar to varētu palikt neinteresantāk. Turklāt ir liela starpība slēpot 30km vai 50km,” stāsta Eiduka, kura olimpiskajās spēlēs 30km lielāko distances daļu turējās Top15, bet Pasaules kausa posmā Norvēģijā 30km klasikā izcīnīja 21.vietu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zviedru meitenes ir priecīgas par šādu distanču vienādošanas ieviešanu, taču līdzīgu Latvijas vadošās distanču slēpotājas viedoklim pauž arī Norvēģijas slēpotājas, paužot skepsi par vienādu distanču principu.

Titulētā Terēze Juhauga, kura beidza karjeru Pasaules kausa posmos, baidās, ka, ieviešot 50 km sievietēm, sieviešu slēpošana kļūtu mazāk aizraujoša skatītājiem klātienē un televīzijas skatītājiem. “Tad būs pārāk lielas atstarpes. Laika starpība sieviešu konkurencē ir lielāka nekā vīriešu. Ja sievietes veiks tādas pašas distances kā vīrieši, tad būs vēl garlaicīgāk. Tas nav pareizais ceļš,” sacīja titulētā norvēģu slēpotāja.

Anna Čersti Kalvo un abas jaunās Norvēģijas izlases meitenes Marte Skones un Jūlija Mīre piekrīt, uzskatot, ka nebūs īpaši aizraujoši redzēt meitenes slēpojam 50km. “Brīžiem ir bijis ārkārtīgi daudz sūdzību, ka ir garlaicīgi sekot sacensībām, jo attālumi ir lieli un intriga pazūd. Tāpēc es neesmu pārliecināta, vai 50km sievietēm ir pareizais ceļš,” sacīja Skones.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.