Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Eglīšu medībās uz Daugmali

Vēl pāris zaļo skaistuļu dosies svinēt svētkus. Mārtiņš Grants savā eglīšu audzē.
Imanta Kaziļuna foto

Šoziem, pirmssvētku laikā, eglītes meklējumos var paspēt aizbraukt līdz netālajai Daugmalei Ķekavas novadā. Tur Raģu ceļa malā, iepretī “Daugmales lilijām”, plešas jauno eglīšu audze. Tās saimnieks Mārtiņš Grants piedāvā pircējiem pašiem svētku rotu izvēlēties un nozāģēt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Daugmale “Staburaga” lasītājam, iespējams, ir mazāk pazīstama. Tāpēc varbūt zināšanai noderēs informācija, ka bez Mārtiņa Granta eglīšu audzes tepat līdzās ir viņa tēva liliju selekcionāra Gunta Granta saimniecība “Daugmales lilijas” un līdzās kaimiņa — “Daugmales peonijas”. Netālu saimnieko arī Daugmales bišu Jānis.

Mārtiņš Grants stāsta, ka deviņus hektārus lielo zemes gabalu iegādājies kopā ar draugu Klāvu Vaivaru. Viņš savukārt ir Jāņa Vai­vara, kurš saimnieko Skrīveru pagasta “Ragārēs”, brālis. Iegādātajā platībā tās iepriekšējais saimnieks bija iestādījis egles. Diemžēl pašam radušās veselības problēmas, līdz ar to saimniekošana apstājusies. Mārtiņš teic, ka diemžēl mežu te veidot nevar, jo pēc attīstības plāna šeit vieta paredzēta jaunu dzīvojamo māju celtniecībai. Pērkot zemi, vīriem nebija domas nodarboties ar svētku egļu biznesu. Daļu no šeit augošajiem kociņiem tik un tā nozāģētu, jo tie aug pārāk biezi. Tāpēc arī cena par eglīti salīdzinājumā ar profesionāli audzētām svētku eglēm ir simboliska. Turklāt apkārtnes bērnudārziem kociņus atdodot bez maksas.

“Doma ir patīrīt audzi, kamēr egles nav pāraugušas. Lai cilvēkiem prieks un nedaudz līdzekļu audzes kopšanai. Egles te aug jau padsmit gadu. Tā kā man un Klāvam ir arī citi darbi, egļu kopšanai atliek no darba brīvais laiks. Šogad vasarā izcirtām galveno stigu,” stāsta Mārtiņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmie eglīšu mednieki te esot atbraukuši pirms nedēļas. Līdzīgi kā vasarā dažās saimniecībās ogu mīļiem piedāvā pašiem doties vagās un pielasīt grozus, arī te sev visskaistāko eglīti var meklēt, klejojot pa visu lielo audzi.

Vai svētkos Mārtiņa mājās arī būs egle no šī lauka? Viņš saka, izmanto necirstu, podā augošu kociņu. Pārējo gadu tas dzīvo laukā, paaugas par centimetriem pieciem, un Ziemassvētkos to atkal liek goda vietā mājā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.