Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Edvarts Pāvulēns — Aizkraukles novada Sociālā dienesta vadītājs

JAUNAIS VADĪTĀJS. Edvarts Pāvulēns no nākamā gada janvāra sāks pildīt Aizkraukles novada Sociālā dienesta vadītāja pienākumus.
Foto no personiskā arhīva

Aizkraukles novada Sociālā dienesta vadītāja amatā dome apstiprināja 24 gadus veco Edvartu Pāvulēnu, kurš līdz šim vairāk nekā gadu vadījis Skrīveru dienas aprūpes centru, bet pirms tam apmēram gadu bija šī centra sociālais rehabilitētājs. Jaunos pienākumus jāsāk pildīt janvārī, kad būs pabeigta visu sešu novadu sociālo dienestu apvienošana.  

Ilggadējā darbiniece atsauc savu kandidatūru 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizkraukles novada pašvaldības izpilddirektors Uldis Riekstiņš informē, ka vadītāja amatam bija pieteikušies trīs pretendenti. Sākotnēji bija iecerēts amatā apstiprināt Kokneses Sociālā dienesta vadītāju un sociālo dienestu koordinatori Baibu Tālmani, uz viņu liktas lielas cerības, taču pretendente savu kandidatūru atsauca.

Edvarts Pāvulēns ir skrīverietis. Paralēli sociālā rehabilitētāja darbam viņš Rīgas Stradiņa universitātē ieguva bakalaura grādu sociālajā darbā, pašlaik sociālo darbu studē maģistrantūrā, kura jāpabeidz nākamā gada pavasarī. 

Grib pretendentu ar lielāku pieredzi 

Par sociālā dienesta vadītāja vietnieci piekritusi strādāt līdzšinējā Aizkraukles Sociālā dienesta vadītāja pienākumu izpildītāja Ilze Kļaviņa, kurai sociālajā darbā rit jau 15. gads. Ilzei ir bakalaura grāds sociālajā jomā, un pašlaik viņa studē maģistrantūrā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tā kā Edvartam tik lielas pieredzes nav, ir loģisks jautājums, kādēļ vadītāja amatā netika apstiprināta pretendente ar daudz bagātīgāku pieredzi. Domes sēdē deputāts Gatis Gūtmanis norādīja, ka Ilze Kļaviņa uzņēmās visu sešu novadu sociālo dienestu koordinatores pienākumus, tādēļ licies pārliecinoši, ka viņa kļūs par vadītāju, par viņas darbu saņemtas labas atsauksmes, bet par Edvartu Pāvulēnu nekas nav dzirdēts. Viņš sacīja, ka balsos pret un atbalstītu tikai tad, ja par vadītāju apstiprinātu Ilzi Kļaviņu un Edvarts būtu vietnieks. Līdzīgās domās bija deputāts Guntis Libeks. “Iespējams, ka viņš tiešām ir ļoti per­spektīvs un gudrs vadītājs, dzimis menedžeris, bet šobrīd tam nespēju noticēt,” teica deputāts. Viņaprāt, sociālā dienesta vadītājs būtu jāizvēlas pārdomātāk, jautājumu apspriežot komitejā, nevis lielā steigā uzreiz domes sēdē. 

Deg par sociālo darbu

Uldis Riekstiņš par steigu piekrita, tomēr pamatoja, ka vadītāju nepieciešams apstiprināt, jo līdz 1. decembrim jāuzteic darbs tiem darbiniekiem, kuri turpmāk vairs nevēlēsies strādāt, tajā skaitā sociālajā dienestā. Starp abiem kandidātiem bijusi trausla šķirtne, viņi ir līdzvērtīgi, bet Uldis Riekstiņš nosvēries par labu Edvartam Pāvulēnam, jo, iepriekš būdams Skrīveru novada domes izpilddirektors, viņu iepazinis kā labu, atsaucīgu darbinieku. Edvarts pārņēmis Skrīveru dienas aprūpes centru, kad procesi buksējuši, un pēc savas iniciatīvas iesniedzis daudzus priekšlikumus, deg par sociālo darbu, ar lielu iniciatīvu ir apliecinājis savu darbību, aktīvi iesaistījies neformālo grupu darbā, līdz ar to svaru kausi nosvērušies mazliet vairāk par labu viņam. 

Dod lielu uzticības kredītu

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Domes priekšsēdētājs Leons Līdums norādīja, ka tas bijis netradicionāli, iepriekš lielākoties izvēlēti pretendenti ar pieredzi, bet viņš domā, ka jādod iespēja jaunajiem,  jāļauj sevi pierādīt. “Ir redzama apzinīga attieksme, mūsdienīgas zināšanas, un varbūt tas ir pat labāk, ja darbu sāk cilvēks no malas, kas nav iestidzis kopējā rutīnā, viņš varētu ieviest citādāku darba stilu. Mana intuīcija liek domāt, ka viss būs labi,” sacīja Leons Līdums un atzina, ka jaunajam vadītājam ir dots liels uzticības kredīts, bet pašvaldības vadība ir gatava palīdzēt.Domes Sociālo jautājumu komitejas vadītāja Zane Romanova sacīja, ka abus kandidātus pazīst neformāli un ir dots triju mēnešu pārbaudes laiks, lai jaunais vadītājs sevi apliecinātu šajā amatā. Viņa uzticas izpilddirektoram un komandai, kas izvērtēja kandidātus. 

Edvarts Pāvulēns domes sēdē atzina, ka ir gatavs šim ne visai vieglajam izaicinājumam, jo gaida sarežģīts darbs, un tic, ka kopā ar labiem kolēģiem visu izdosies paveikt. Pašlaik viņa galvenais izaicinājums ir iedzīvināt izveidoto sociālā dienesta struktūru, vēl priekšā dažādi kompromisi, kas jāatrod, izvērtējot līdzšinējo darbību, organizatoriskie jautājumi. 

Par Edvarta Pāvulēna apstiprināšanu amatā balsoja 12 deputāti, viens atturējās, viens balsoja pret. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.