Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Dzīvot ilgi un laimīgi. Aizkraukles seniori ieklausās profesora Danilāna teiktajā

Šķiet, ar gastroenterologu un profesoru Anatoliju Danilānu tikšanās varētu rīkot diezgan bieži un allaž tās būtu kupli apmeklētas. Aizkrauklē tāda iespēja bija novada senioriem — sēdvietas interešu izglītības centra mazajā zālītē bija aizņemtas. Neraugoties uz to, ka profesora ieteikumus var izlasīt gan internetā, gan presē, interese nemazinās par tikšanos ar viņu klātienē. Sev raksturīgajā manierē, kam liela humora deva, savās lekcijās sarežģītas lietas viņš stāsta vienkāršā valodā, lai katram ir saprotams.
Tikšanos rīkoja Aizkraukles novada Interešu izglītības centrs saistībā ar pieaugušo izglītību. Savu stāstījumu profesors iesāk ar šodien aktuālo — enerģētikas krīzi. Ievads ir zīmīgs, jo bez enerģijas arī mēs nevaram eksistēt un ar to jāapgādā katra šūniņa, ko nodrošina barības vielas — olbaltumi, tauki, ogļhidrāti. A. Danilāns uzsver — nav īsti gudri, ja kādu no tiem nelieto: “Man ir daudz pacientu, kas saka: profesor, es gaļu nedrīkstu! Citi taukus lād, es pat speciāli grāmatu uzrakstīju par taukiem. Nav pareizi! Liela daļa cilvēku ir visēdāji. Atcerieties — mēs esam visēdāji!”

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.