Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Dzintars ne tikai nosaukumā, bet arī sastāvā

Daļu “Dzintara” produkcijas, ko šodien piedāvā pircējiem, turpina ražot tieši tādu pašu, kāda tā bijusi iepriekš. Viena no tādām ir Saules sērija “Jūrmala”, arī lūpu balzami, tāpat universālais krēms “Nīca”, ko daudzi labi atceras kā krēmu “Niveja”. “Šodien šo krēmu sauc “Nīca”, un tam ir ļoti vienkāršs skaidrojums — iepriekšējais uzņēmums “Dzintars” Vācijā vinnēja tiesas prāvu par tiesībām Latvijas teritorijā savu krēmu saukt “Niveja”. Iegādājoties šo uzņēmumu, sapratām, ka ar mājas tirgu mums būs par maz, lai uzturētu šādu lielu ražotni, tāpēc krēmam mainījām nosaukumu, lai varētu šo produktu eksportēt arī uz citām valstīm, ne tikai piedāvāt Latvijā,” skaidro Anastasija Udalova. Viņa piebilst, ka šobrīd eksportēti tiek aptuveni 20% no saražotās produkcijas. “Šis apjoms nemitīgi aug. Pirmajā darbības gadā mēs vēl nebijām gatavi neko eksportēt, jo Latvijas tirgus tajā brīdī patērēja visu, ko saražojām. Pirmās preces eksportēt sākām pagājušajā gadā. Taču šobrīd “Dzintara” produkcija jau nopērkama Gruzijā, Kazahstānā, Armēnijā, Uzbekistānā, Horvātijā, Anglijā. Zinu, ka no Anglijas mūsu prece tiek sūtīta arī uz Austrāliju un ASV, citām Eiropas valstīm. “Dzintars” pamazām ienāk valstīs, kur tas nekad agrāk nav bijis,” stāsta uzņēmuma vadītāja.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.