Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Dziesmas sirdij

BŪS PAPILDKONCERTI. Lai arī bija paredzēts, ka 19. aprīlī “Galaktika” noslēdz koncerttūri Ludzā, tomēr rudenī paredzēti divi papildkoncerti — 25. oktobrī “Ulbrokas Pērlē” un 2. novembrī Saldus novada Kalnu kultūras namā. Publicitātes foto

IESAKA SILVIJA KARPOVIČA, laikraksta “Staburags” reklāmas nodaļas vadītāja

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pagājušajā nedēļā, 18. aprīlī, apmeklēju grupas “Galaktika” koncertu Aizkrauklē. Tā bija grupas jaunā programma “Mums pieder tik daudz!!!”, ar ko tā devās koncerttūrē, no 11. janvāra sniedzot 29 koncertus dažādās Latvijas vietās. “2019. gadā tika plānots izdot trešo studijas albumu un ar priecīgu sirdi doties pie jums, taču tad, uznākot lielās dižķibeles gadiem, viss aprāvās, un dziesmas palika neizdziedātas un neizklausītas… Tas ir prieka mirklis, jo atkal varam būt kopā, varam viens otram sniegt labas emocijas — gan ar jaunām dziesmām, gan — pats galvenais — līdzāsbūšanu,” tā pirms koncerttūres publiskajā telpā pauda mākslinieki. Grupu dibinājuši mūziķi Normunds Zušs un Vitolds Gorņevs. Normunds pēc profesijas ir mūzikas skolotājs un plašāku pazīstamību guva TV3 šovā “Koru kari”, kurā viņš piedalījās kopā ar Rēzeknes Zaļo pakalnu kori.

Tā kā esmu latgaliete un arī grupa ir no Latgales, tad vienmēr ar prieku un interesi skatos, ko paveikuši novadnieki. Lai arī par šlāgermūziku bieži dzirdamas nievājošas piezīmes, tā ir mana iecienītākā grupa. Tāpēc liels prieks, ka bija iespēja koncertu izbaudīt Aizkrauklē.

Kopā ar “Galaktiku” uz skatuves muzicēja arī grupas “Crazy Daisy” mūziķi. Jaunajā programmā iekļautas dziesmas, kas uzrakstītas pirms pandēmijas, gan pēdējā laikā tapušās, kā arī jau zināmas un populāras dziesmas. Visas “Galaktikas” dziesmas ir ļoti melodiskas. Vai tā būtu skumjāka vai jautrāka, visas aizķer līdz sirds dziļumiem. Arī dziesmu teksti ir saprotami, sirsnīgi. Normunds Zušs prot skaidri izdziedāt katru vārdu, ko nevarētu teikt par citiem dziedātājiem, jo vai nu vārdi kaut kā saplūst kopā, vai arī tik neskaidri izdzied, ka ej nu sazini, par ko tur bija. Man ļoti patīk, kā Normunds Zušs komunicē ar publiku. Viņš īsi un konkrēti pasaka, kas būs par dziesmu, nav jāklausās tie garie un bieži vien neloģiskie teksti dziesmu starplaikā, kā, piemēram, kā jūs jūtaties, paceliet labo roku, tagad kreiso, un tamlīdzīgi. Pasākumu vadīšanas pieredzi dod arī tas, ka dziedātājs Latvijas Televīzijā vada raidījumu “Latvijas sirdsdziesma”, kam es regulāri sekoju līdzi, un Latvijas Radio2 svētdienas programmu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Normundam Zušam ir talants aizklauvēties līdz katra klausītāja un skatītāja sirdij. Ne tikai man, arī citiem koncerta apmeklētājiem, ko uzrunāja, šķita, ka dzied tikai viņiem.

Kā jau minēju, mani uzrunāja visas koncertā izskanējušās dziesmas. No iepriekšējo gadu dziesmām man sirdij tuvas ir “Mans dzimtais novads”. To klausoties, šķiet, ka staigāju pa Latgales skaistākajām vietām. Tāpat arī “Rāzna”. Pie Rāznas ezera bieži esmu bijusi, dziesma mani aizkustina, tā vien liekas, ka stāvu ezera krastā un noraugos tā skaistumā. Arī šajā koncertā noslēdzošā bija “Pie Dieviņa gari galdi”, kas ir dziesmu dziesma, un to bez sāļuma acīs grūti noklausīties. Koncerts sniedza tikai pozitīvas emocijas, un pēc tā es jutos, kā izciemojusies savā dzimtajā pusē. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.