Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Dzied par Daugavu un atver grāmatu

Baibas Skabas foto

Ar koru koncertu un jauktā kora “Aizkraukle” grāmatas “Pēc kaut kā cēla, nezināma…” atvēršanu ieskandināti Aizkraukles novada svētki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Likteņupei veltītās gan labi zināmas, gan arī mazāk zināmas dziesmas dziedāja kori, kuru mājvieta Daugavas krastos: Aizkraukles kultūras centra jauktais koris “Aizkraukle”, Aizkraukles novada vidusskolas jauktais koris “De Cantare” (diriģents Eduards Grāvītis), vīru koris “Staburags” (Māra Batraga), Kokneses kultūras centra sieviešu koris “Anima” (Lelde Kamzole-Gagaine) un senioru koris “Alaine” (Aldis Lazdiņš), P. Barisona Aizkraukles Mūzikas skolas koris, A. Upīša Skrīveru vidusskolas 4—10. klašu koris, Skrīveru kultūras centra jauktais koris “Dīvaja” (Silva Upeniece); Pļaviņu vidusskolas 4.—10. klašu koris (Olga Krasutina). Koru sniegumā izskanēja dziesmas no albuma “Daugavas dziesmas”. Koru dziedājumu bagātināja dzejas lasījumi par Daugavu un Ingus Pugačova uzņemtais video. “Paldies, ka mums ir tāds novads, ka ir cilvēki, kas to atbalsta!” sacīja diriģents Eduards Grāvītis.

Pēc kultūras centra mākslinieciskās daļas vadītājas Vandas Arntas-Laizānes aicinājuma zālē tika ienesta lāde, kurā bija grāmata par jaukto kori “Aizkraukle” — “Pēc kaut kā cēla, nezināma…”. Doma par tādas izdošanu saistībā ar kolektīva 50. jubileju radās pirms pandēmijas, pēc pandēmijas tai tika pielikts punkts. Jauktā kora “Aizkraukle” biedrība uzrakstīja projektu un iesniedza to novada domē, un tas tika atbalstīts. Novada kora vēsturi šajā grāmatā apkopoja muzikoloģe Ilze Šarkovska-Liepiņa, pasākumu ar savu klātbūtni pagodināja kora bijušais diriģents un Dziesmu svētku virsdiriģents Juris Kļaviņš, kā arī ilggadējie bijušie dziedātāji.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.