Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Dzen prom ziemu un biedē kurmjus. Metenis ievada pavasara un jauna saimnieciskā gada sākumu

Saskaņā ar latviskās sadzīves tradīcijām Meteņi svinami 6. februārī. Mūsu senčiem Metenis ievadīja pavasara un jauna saimnieciskā gada sākumu. Ar jautrām izdarībām Meteņus svinēja arī Pērses sākumskolā. Foto no D. Andersones albuma

Kad īsās ziemas dienas kļūst garākas un laiks sāk griezties uz pavasara pusi, tiek svinēti Meteņi. Saskaņā ar latviskās sadzīves tradīcijām Meteņi svinami 6. februārī. Mūsu senčiem Metenis ievadīja pavasara un jauna saimnieciskā gada sākumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ticējumi vēsta, ka šajā dienā jāveļ sniega bumbas un jātin kamoli, lai visi darbi apaļi, raiti un gludi sokas visa gada garumā. Tad nu lielie un mazie ķērās pie sniega bumbu velšanas un sacensības, kā arī lielīšanās stadionā pieņēmās spēkā.

Šajā dienā ir jāpriecājas, nedrīkst skopoties, jāgādā par ražu, jāuzlabo dzīves kvalitāte, daudz jādzied un jādanco, jātrokšņo, jāiet skaļos un jautros gājienos, arī mēs, Pērses sākumskolas saime, dziedot “Bēdu manu, lielu bēdu”, rībinot mūzikas instrumentus un dipinot kājas, devāmies ķekatnieku gājienā Metenim pa pēdām, dzenot prom ziemu un biedējot kurmjus.

Laiks mūs lutināja, ragavās sasēdināti, mazie bērni ļāvās ziemas priekiem, jo lielie skolas biedri viņus izvizināja uz nebēdu. Vislielākā jautrība norisinājās uz kalniņa, kur sacentās garākajā nobraucienā, ja vien audzēs linus, tie gana labi solās izaugt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lieliskie laikapstākļi liecina par to, ka Lieldienas būs fantastiskas un pavasaris silts, kā arī ogu un sēņu vasarā būs daudz.

Metenis bija sarūpējis veiksmei un laimei sudraba Meteņpogas, kā arī saldumlietutiņu! Pilnām kabatām, smaidiem sejās un lustīgi kopā svinot, jautri sagaidījām Meteņdienu.

Lai visiem burvīgs pavasara gaidīšanas laiks!

METEŅDIENĀ JĀVEĻ SNIEGA BUMBAS, lai visi darbi apaļi, viss gludi sokas gada garumā. To darīja arī Pērses sākumskolas bērni.

Autors: Daiga Andersone, skolotāja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.