Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Dzejoļi, kuros daba zied

Ziemassvētku gaidīšanas laikā Ārija Āre saviem dzejas cienī­tājiem sagatavojusi patīkamu dāvanu — iznākušas divas viņas dzejoļu grāmatiņas “Tepat līdzās” un “Ziemas baltajā dārzā”. Abas grāmatas ir izdotas izdevniecībā “Ezerrozes grāmatas”.
Dzejas galvenais motīvs ir Latvijas, īpaši Kokneses, skaistā daba, cilvēka dzīves ritums līdzās dabas varenumam. Precīzi un tieši autore savas dzīves un dzejas sūtību rak­sturo grāmatas “Tepat līdzās” priekšvārdā: “Laika pulkstenis rit un rit, skaitot stundas, dienas un gadus. Ik mirklis dāvā ko jaunu — gan zināmu, gan nezināmu. Esmu pateicīga liktenim, ka mani gadi izzied Koknesē. Mūsu Kokneses dabas skaistums — tā jau ir dāvana, dota dzejai. Senais parks, Pērses un Daugavas viļņa skrējiens, pilsdrupas… kā gaismas ceļš cauri gadsimtiem. Mēģinu notvert skaistākos dabas mirkļus — pavasara saules starus, vasaras ziedēšanu, baltos sniegus, vēja un saules pieskārienus. (..) Manos dzejoļos dabai ir atvēlēts ziedēt, sildīt, mīlēt un iepriecināt.
Priecājos par laimīgiem ļaudīm un ģimenēm, par smaidiem un prieku acu skatos. Prieks par bērniem un mazbērniem, bez kuriem nebūtu nākotnes, tāpat kā bez draugiem nebūtu krāsainību dzīves mirkļos.”
Grāmatiņas var aplūkot vietējā bibliotēkā, kā arī iegādāties pie autores. Kā dāvinājumu tās ir saņēmusi arī Aizkraukles bibliotēka. “Agrāk iznākušās dzejnieces grāmatas nav nonākušas mūsu bibliotēkas grāmatu krājumā, tāpēc vēl lielāks prieks saņemt dāvinājumu un dot iespēju arī mūsu bibliotēkas lasītājiem tuvāk iepazīties ar dzejnieces daiļradi,” saka bibliotēkas darbinieces.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Vēl manī dzīvo
ziedēšanas prieks,
Vēl iešu ziedos,
iešu puteņos.
Vēl baltos sniegos
ievīšu es dienas —
Tās mīļās, gaišās,
laimīgās…”
(Ārija Āre)

Ināra Sudare

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.