Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

“Dzeguzīte” gaida atbildi par finansējumu pārbūvei

BIJUŠAJĀ IRŠU KOLHOZA KANTORĪ tagad saimnieko sociālās aprūpes centrs “Dzeguzīte”. Tuvāko triju gadu laikā šī ēka varētu piedzīvot ievērojamas pārmaiņas. Foto no google.com/maps

Līdz šī gada beigām būs zināms, vai sociālās aprūpes centrā (SAC) “Dzeguzīte” Iršos nākamajos gados notiks rekonstrukcija un telpas, kuras morāli un fiziski novecojušas, varēs pārbūvēt par modernām un mūsdienu prasībām atbilstošām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Centram “Dzeguzīte” pirms aptuveni četriem gadiem sākās sadarbība ar ASV Bruņoto spēku pavēlniecību Eiropā. Kovida laiks šo draudzību uz brīdi pārtrauca. Šogad atsācies darbs pie jauna sadarbības projekta — divstāvu ēkas pārbūves Iršos.

Par “Dzeguzītes” plāniem projektā “Humanitarian Assistance” (“Humanitārā palīdzība”) Inita Bērzkalna, sociālās aprūpes centru “Dzeguzīte” un “Vecbebri” vadītāja, saka — par šī projekta finansējumu būs zināms gada beigās. Pašlaik centrs gatavo projekta iesniegumu, un atbilde no ASV pārstāvniecības Latvijā būs decembrī. Viņa domā, ka pozitīva atbilde ir ar 90% varbūtību.

Plānā ir pārbūvēt SAC galveno ēku, kurā agrāk bija izvietota administrācija, bet nu jau vairākus gadus ir dzīvokļi centra klientiem. Ēkā paredzēts iebūvēt liftu, abos stāvos katrām divām istabiņām atsevišķu sanitāro mezglu, kā arī veikt kosmētisko remontu.

Inita Bērzkalna saka, katram klientam istabiņā vajag savu skapi, gultu, krēslu, vietu tehniskajiem palīglīdzekļiem, tajā skaitā ratiņkrēslam. Tas aizņem daudz vietas, turklāt to nevar turēt koplietošanas telpās, kas nav droši arī saskaņā ar ugunsdrošības noteikumiem. Remonts nenozīmē, ka mājā būs vietas vairāk klientiem kā līdz šim. Tajā joprojām varēs uzturēties 18 cilvēki. “Dzeguzītē” kopumā jūlija beigās mitinājās 52 klienti. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.