Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Dubultā morāle

ilustratīvs foto

Kad jau zināmi 14. Saeimā ievēlēto deputātu vārdi, kā īlens no maisa izlīduši jaunievēlētās deputātes Glorijas Grevcovas no partijas “Stabilitātei!” meli. Proti, dāma, kura alka kļūt par deputāti, Centrālajai vēlēšanu komisijai norādījusi nepatiesus datus par savu izglītību un darbavietu. Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā nav ziņu, ka šāda persona jelkad šajā mācību iestādē studējusi, arī mežizstrādes uzņēmumā “Dolo” par padomnieci viņa nestrādā. Ar “Dolo” Grevcovas saistība vien tāda, ka no 2013. līdz 2014. gadam viņa te strādājusi par malkas krāvēju. Vēl arī ziņa, ka šī sieviete darbojusies intīmpakalpojumu sniegšanas jomā. Taču nevar pievērt acis uz faktu, ka Grovceva ir prokremliska aktīviste, kas regulāri pauž atbalstu Krievijai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Policija sākusi kriminālprocesu pēc Krimināllikuma panta par nepatiesu ziņu sniegšanu valsts institūcijai, līdz ar to izskanējušo informāciju varēs pārbaudīt ar kriminālprocesa līdzekļiem un metodēm.

Grevcova apgalvo, ka viņa ir nepatiesi nomelnota. Centrālajā vēlēšanu komisijā skaidro, ka pārbauda tikai to, vai deputāta kandidātam nav sodāmības vai kādu citu apstākļu, kas liegtu kandidēt vēlēšanās. To, cik patiesa informācija ir, piemēram, par norādīto darbavietu, neviens nepārbauda. Divās nedēļās, kas atvēlētas kandidātu saraksta iesniegšanai, nemaz nepaspētu pārbaudīt vairākus tūkstošus cilvēku, līdz ar to atliek paļauties tikai uz kandidātu godaprātu. Varbūt laiks likumos ieviest normas, kas nosaka ilgāku izvērtēšanas laiku?

Ja cilvēks vēlas noformēt 100 eiro aizdevumu kādā no ātro kredītu kompānijām, viņa dati tiek tā pārbaudīti! Ja gadījies “sašmucēties”, pat ne tīšuprāt, naudu neredzēt kā savas ausis. Arī kredītņēmēju skaits nav mazs!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Taču vēl vairāk mani izbrīna tas, ka tādai valstij nelojālai partijai bija iespēja iesniegt kandidātu sarakstu?! Diemžēl nevienā regulējumā lojalitāte Latvijas valstij nav noteikta kā viens no obligātajiem kritērijiem.

“Es, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru (svinīgi solu) būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus,” tā skan Saeimas deputāta zvērests. Un to svētā mierā teiks cilvēks, kurš melo jau pirms ievēlēšanas, atklāti priecājas, ka savulaik esot pieminēts Kremļa propagandista Solovjova raidījumos. Ja cilvēkam godaprāta kaut tik, cik melns aiz naga, viņš atkāpsies. No Grevcovas laikam veltīgi to gaidīt. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.