Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Druvvaldam Saulītim enerģiju dod sarunas ar brāli un ārsta Danilāna padomi televīzijā

Zīmīgu dzīves jubileju svin aizkrauklietis Druvvalds Saulītis. Kā pats atzīst, interesants bijis mūžs. 6. maijā viņam apritēs 90 gadu, uz kuriem atskatīsies tuvāko cilvēku lokā.
Aizkrauklieša dzimtā puse ir Bērzpils, kas tagad ir Balvu novadā. Dzimšanas apliecībā, kas izdota 1933. gadā, norādīts Abrenes apriņķis, vēlāk teritorija ietilpa Viļakas apriņķī. Jubilārs vēl ļoti labi atceras Abreni un ar prieku stāsta, cik toreiz tā bija skaista un sakopta! Žēl, ka tā atdota Krievijai.
Druvvalda vecāki audzināja četrus bērnus — trīs dēlus un meitu. Brāļi dzimuši 1929., 1930., Druvvalds — 1933. gadā. Jubilārs domā, ka vecāki gaidījuši meitu, taču piedzimis viņš, tāpēc smejot saka: “Divi brāļi gudri, trešais — tāds, kāds ir. Es vienmēr viņus klausījos, dzīvoju pa māju, palīdzēju pie lopiem. Mēs audzējām tabaku, domāju, uzpīpēšu. Sērkociņu tolaik nebija — fonāriņš ar biezo stiklu. Aizeju aiz mājas, un iedegas. Velku dūmu, un abi brāļi smejas. Toreiz man bija gadi septiņi. Viņi ir gudri, tāpēc es viņiem pretī neko nesaku.”
Ģimene bija pārtikusi, nodarbojās arī ar linu audzēšanu. Druvvalds vēl šodien atminas tēva kārtīgi sasietos kūlīšus.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.