Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Drosmīga atklāšanās fotogrāfijās. Jaunjelgavas kultūras centrā atklāta vietējās fizioterapeites, mākslinieces un modeles Jurgitas Grubertes pirmā personālizstāde.

Jaunjelgavas kultūras centrā atklāta vietējās fizioterapeites, mākslinieces un modeles Jurgitas Grubertes pirmā personālizstāde “Pārmaiņu klikšķis”. Fotogrāfijās iemūžinātie mirkļi pauž drosmīgu atklāšanos, dažādu, pat neierastu, skatījumu un emociju gammu.

Izstādē apskatāmi 10 fotogrāfu darbi, kas tapuši pēdējo sešu gadu laikā. Iemūžinātajos mirkļos notverta kontrastaina noskaņa, dažādi vēstījumi un mākslinieciskais izpildījums, nemainīgi kopīga ir epicentrā esošā modele — Jurgita.Pirms izstādes Jurgita atklāja, ka ir gatava izlikt fotogrāfijas Jaunjelgavā, bet vai Jaunjelgava ir tām gatava? “To es redzēšu pēc tam! Sociāls eksperiments — pieņemt, saprast! Šī noteikti būs jauna lapa Jaunjelgavas kultūras dzīvē, jo tāda žanra izstādes mazpilsētās nerīko bieži. Fotogrāfiju materiāls pa šiem gadiem ir sakrāts liels. Dažas fotogrāfijas ir mīļas man pašai, citās daili saskatījis to autors. Izlikt šos darbus apskatei bija drosmīgs solis, pirms kura bija pārdomu un šaubu laiks. Fotogrāfijās, kurās ir vairāk skarbuma un kailuma, ir drosmes moments. Tas saistīts arī ar šī brīža situāciju. Mums jābūt garīgi stipriem, lai gan reizēm esam neaizsargāti. Tas veido šo pretstatu,” saka Jurgita.Izstādei izraudzīts nosaukums “Pārmaiņu klikšķi”, tas visprecīzāk ietver vēstījumu, sajūtas, ko ietver izstādītie darbi. “Katrs fotoaparāta klikšķis, kas iemūžina mani, rada manī pārmaiņas. Uzdrīkstēšanās aiziet līdz klikšķim arī ir pārmaiņu process,” teic Jurgita un piebilst, ka nosaukums sasaucas arī ar plašākā mērogā notiekošo. “Tas ir arī kultūras centra pārmaiņu klikšķis. Iespējams, izstāde arī citos radīs pārmaiņu klikšķi — mainīs uzskatus, uzmanību pievērsīs kaut kam citam. Noklikšķēt var dažādi!”Kultūras centra izstāžu zāles logos skatāmi pamatizstādes darbi. Iekšā var apskatīt fotogrāfiju kolāžas, kas izvietotas uz molbertiem un papildinātas ar dzejas rindām. Izstādes zūdošā daļa — atklāšanas pasākumā pie sienas izkārtie darbi — bija kā dāvanas pateicībā fotogrāfiem, daži darbi jauno īpašnieku noskaidroja loterijas veidā, citi — izsolē. Izstāde kultūras centrā apskatāma līdz maija beigām.Jurgita saka lielu paldies Jaunjelgavas kultūras centra direktorei Sandrai Smonai par iespēju darbus izstādīt, mākslinieciskās daļas vadītājam Eduardam Kaļķim par palīdzību tās veidošanā, un liels paldies ceļo arī pasākuma kokteiļmeitenei Leldei. Izstādes atklāšanā savas dzejas rindas lasīja dzejniece un rakstniece Kristīne Eglīte no Ogres, kuras dzeja lasāma arī uz dažām fotogrāfiju kolāžām. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.