Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Domes sēdēm var sekot līdzi tiešraidē

Foto no “Staburaga” arhīva

No šī gada Aizkraukles novada domes sēdēm var sekot līdzi arī videotiešraidē — Aizkraukles novada mājaslapā un platformā “Youtube”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldību likuma 39. pants paredz, ka domes lēmumi, domes sēdes protokols, kā arī domes sēdes audiovizuālais ieraksts ir publiski pieejams, ievērojot likumā noteiktos informācijas pieejamības ierobežojumus. Domes lēmumus un domes sēdes protokolu publicē pašvaldības oficiālajā tīmekļvietnē triju darbdienu laikā pēc to parakstīšanas. Savukārt trīs dienas pirms domes sēdes mājaslapā ievieto lēmumprojektus, kas sagatavoti pēc komiteju sēdēm. Domes sēdes audiovizuālo ierakstu ievieto pašvaldības oficiālajā tīmekļvietnē piecu darbdienu laikā pēc domes sēdes. Domes sēdes audiovizuālo ierakstu maksimālais glabāšanas termiņš pašvaldības oficiālajā tīmekļvietnē ir pieci gadi.

Aizkraukles novada dome gājusi soli uz priekšu un nodrošina tiešraides pašvaldības mājaslapā, tās redzamas arī platformā “Youtube”, kurā Aizkraukles novada kanālam raksta tapšanas brīdī bija 204 abonenti. Domes decembra sēdes audioierakstam “Youtube” bija 82 skatījumi, savukārt janvāra audiovizuālais sēdes ieraksts cilvēkiem licies krietni interesantāks — 712 skatījumi. Tāpat pašvaldība publicē arī komiteju audioierakstus, kuriem pagaidām ir visai pieticīgs skatījums, kas svārstās no 20 līdz 80.

Pirmo Aizkraukles novada domes sēdes audiovizuālo ierakstu veica 19. janvārī. Procesa gaitā apzināti izaicinājumi un nianses, ko bija nepieciešams mainīt. Janvārī tiešraides nodrošināšanai izmantoja bezvadu interneta pieslēgumu. Nepieciešams stabilāks pieslēgums, tādēļ nākamajā domes sēdē, kas notika februārī, izmantots internets, ko nodrošina ar kabeļa palīdzību, dubultots mikrofonu skaits. Tie ir gan pie priekšsēdētāja un vietniekiem, deputātiem, kā arī pie ziņotāja stenda. Pēc domes janvāra sēdes mainīts telpas izkārtojums. Tagad ziņotāji runā nevis pieceļoties no vietas, bet speciāli šim nolūkam izveidotā stendā.

Saite uz Aizkraukles novada domes 16. marta domes sēdi — https://www.youtube.com/watch?v=PxxoR9WZBEA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.