Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Divi Krūmiņi un kaimiņi Pļaviņās

IZRĀDĒ “KAIMIŅŠ” Ģirts Krūmiņš un Emīls Krūmiņš spēlē kaimiņus. Publicitātes foto

IESAKA SANDRA PUMPURE laikraksta “Staburags” reportiere

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Divas dienas — 7. un 8. jūnijā — un divas lieliskas izrādes Pļaviņu kultūras centrā, kurās spēlēs Pļaviņu novadnieks aktieris Ģirts Krūmiņš.

Vispirms būs tikšanās ar izrādi “Kaimiņš”, kur skatītājus iepriecinās divi Krūmiņi — Ģirts Krūmiņš un Emīls Krūmiņš. Un tā — parasta diena mazā vasarnīcu ciematā. Kāds jauns vīrietis apstājas pie vecāka kaimiņa žoga, un sākas saruna. Par laikapstākļiem, stādīšanu un ražas novākšanu, kartupeļiem un matu griešanas mašīnu. Par vecākiem un bērniem. Par neko. Un par visu, kas veido katra cilvēka dzīvi. Ģirts Krūmiņš un Emīls Krūmiņš spēlē kaimiņus tā, ka, šķiet, noklausāmies sarunu uz ielas. Katrā brīdī ir sajūta, ka tūlīt, tūlīt notiks kaut kas svarīgs. Režisore Liena Šmukste radījusi klusu sarunu, kurā vecākā kaimiņa dzīve aizrit garām, un kļūst skaidrs, ka pēc neilga laika otrs varonis risinās tādu pašu sarunu ar savu jauno kaimiņu. Laiks paiet ātri, kad nekas nenotiek.

Kā atzīst paši aktieri, tā ir izrāde par nepiepildītā nožēlu un vienkāršas dzīves skaistumu vienlaikus. Tāpēc to papildina video, kurā redzama katra aktiera ikdienas dzīve. Izrādes zīmējumi ir mākslinieka Pjotra Kirjušas darbs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Baltkrievijas slavenākā dramaturga Pāvela Prjažko lugu, kas sarakstīta 2018. gadā, latviešu valodā tulkojusi teātra kritiķe Edīte Tišheizere. Ģirtam Krūmiņam šis darbs bija atgriešanās uz skatuves pēc aiziešanas no Jaunā Rīgas teātra.

Otrā izrāde — “Vientuļās planētas sala” — Pļaviņās ir Ģirta Krūmiņa monologs, kurā viņš stāsta par savu ceļojumu pandēmijas gadā uz Bali, sapņu salu. Izrādi stāvizrādes formātā sacerējis pats aktieris kopā ar kolēģiem dramaturgiem. “Vientuļā planētas sala” ir gan mēģinājums izprast sevi, gan joks par savām bailēm, gan atzīšanās mīlestībā saviem mīļajiem. Izrādes idejas un iestudējuma autore ir Jevgeņija Šermeneva.

Biļetes uz izrādēm vēl var iegādāties gan tiešsaistē “Bezrindas.lv”, kur pensionāriem un studentiem tās ir ar atlaidi, kā arī būs iespēja Pļaviņu kultūras centrā pirms izrādēm, bet bez atlaidēm. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.