Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Diskutē par Aizkraukles centrālā laukuma pārbūvi 

Aizkraukles novada pašvaldības ēkas vajag siltināt, atjaunot, bet vai vajag uzlauzt pilsētas centrālā laukuma bruģi, kas vēl var kalpot — par to raisījās karsta diskusija sabiedriskās apspriešanas sapulcē par domes ēku un centrālā laukuma pārbūves ieceri. Izmaksas pašlaik nav pasakāmas, bet, pēc aptuvenām aplēsēm, laukuma rekonstrukcija varētu izmaksāt ap diviem miljoniem eiro, bet ēku atjaunošana — vairākus miljonus eiro. Pašvaldības pārstāvji gan vairākkārt uzsvēra, ka tas ir tikai koncepts, nevis jau apstiprināts plāns.
Iecerēts ārējais lifts
Sabiedriskās apspriešanas sapulce notika Aizkraukles kultūras centrā, un uz to bija ieradušies lielākoties Aizkraukles novada pašvaldības darbinieki un aizkraukliete Vija Rūja, kura aktīvi iesaistījās diskusijā. Viņa sacīja, ka par sapulces norises laiku uzzinājusi no laikraksta “Staburags”, jo pašvaldības informatīvajā izdevumā to nav pamanījusi. Viņasprāt, pašvaldības izdevumā lieliem burtiem vajadzēja publicēt aicinājumu uz sapulci, trekniem cipariem norādot sapulces norises laiku, nevis to ierakstot kaut kur stūrī, kur to nevar pamanīt, tad arī, iespējams, cilvēku atsaucība būtu lielāka.
Aizkraukles novada būvvaldes arhitekte Agra Bērziņa pastāstīja par novada pašvaldības ēku Lāčplēša ielā 1 un 1A atjaunošanas ieceri, par plānotajiem siltināšanas, apdares darbiem un materiāliem, kurus varētu izmantot fasādes remontā un noformējumā. Viņa ir ēku pārbūves skices autore. Par fasādes noformējuma materiālu izvēli vēl gaidāmas diskusijas, jo pastāv to daudzveidība un dažādas mākslinieciskās iespējas izpausties. Vizualizācijā ēku fasāde iecerēta tumšos toņos.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

  1. Atnāca viena Vija un tā skaitās sabiedriska apspriešana! !!! Nu vismaz atklāti pasakiet ka paši savā starpā vārās pašvaldības darboņi. Tak jau netērēs savu naudu tapec idejas par miljoniem ir katram. Es kategoriksi neatbalstu šitadus miljonu projektus – lai klapē to būdu ciet! Tak pēdējos divus gadus visi strādāja attalināti, nevienam vairs nav vajadzības pēc viņu pakalpojumiem. Es vispār nezinu, ko tur var darit? Uz kasi laikam tik man draugs Pēteris iet, jo viņam slikti ar datoru neprot samaksāt rēķinus. Es gan piedāvāju iemācīt šis neparko. Labāk lai pilsētā uztaisa normālu toleti, kur parastais mirstīgais var tikt iekšā. Lai tur ir silti un ūdens lai ir. Papīrs saprotams,.

    1
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.