Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Deputāts Guntis Libeks skaidro situāciju

Ilustratīvs attēls.

Laikraksta “Staburags” 7. jūnija numurā bija publicēts raksts “Lielākā daļa iedzīvotāju piekrīt maksāt vairāk” saistībā ar pieaugošo maksu par ūdens uzsildīšanu vasarā Jaunjelgavas iedzīvotājiem. Rakstam bija pievienoti vairāki interneta komentāri par šo tēmu, un tajos pieminēts bijušais Jaunjelgavas novada domes priekšsēdētājs Guntis Libeks, tagad Aizkraukles novada domes deputāts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš vēlējās sniegt komentārus par lasītāju pausto: “Kā lai skaidro jaunjelgavietes Ingas Krauzes, kurai viss vienmēr ir nepareizi, 7. jūnija laikraksta numurā nodrukātos izdomājumus un fantāzijas, kas robežojas ar goda un cieņas aizskārumu.

I. Krauze ir tik atrauta no realitātes, ka “sper vaļā” izcilas muļķības un faktu sagrozījumus, ka katram teikumam būtu vajadzīgi vairāki skaidrojumi.

Katlumāja tika būvēta atbilstoši vēl Jaunjelgavas pilsētas izstrādātajam siltumapgādes attīstības projektam. Uzbūvējot šajā vietā katlumāju, varēja sākt izmantot iepriekš uzbūvētās jaunās siltumtrases.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lēmumu par privātas kompānijas ienākšanu Jaunjelgavas siltumapgādes projektā, uzbūvējot koģenerācijas staciju, vienprātīgi pieņēma Jaunjelgavas novada dome, ne Libeks ar Dimitrijevu.

Sadarbība ar privāto kompāniju daudzus gadus bija izdevīga un auglīga: pašvaldībai nebija jābūvē sava katlumāja, siltumenerģijas cena daudzus gadus bija nemainīgi izdevīgi zema. Svarīgi bija arī tas, ka koģenerācijā izmanto vietējo resursu — šķeldu. Novada pašvaldība uzņēmās visus finansiālos riskus un siltuma pārvades nodrošināšanu, regulāri norēķinoties ar siltuma piegādātāju un saskaņojot iedzīvotāju vēlmes.

Nesaprotams pārmetums par līguma parakstīšanu līdz 2030. gadam — vai tad siltums daudzdzīvokļu mājām vairs nav vajadzīgs? Jāatzīst, ka pašreizējie jau ir šīs katlumājas trešie īpašnieki un pēdējos gadus viņiem ir bijušas problēmas ar vajadzīgā siltuma režīma nodrošināšanu un cieņpilnu sadarbību ar pašvaldību.”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.