Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Depozītam pa pēdām: dzērienu iepakojumu ar speciālo marķējumu Aizkraukles veikalos grūti atrast

Jau no 1. februāra Latvijā darbojas depozīta sistēma dzērienu iepakojumam. Tik ilgi gaidītais notikums daudziem licis vilties. Kā izrādās, informatīvā kampaņa lielu daļu sabiedrības nav sasniegusi, saprašanas, kas un kā tieši jānodod, lai saņemtu depozīta summu atpakaļ, nav. Praksē pārliecinājos, ka pārmetumi ir vietā, jo šobrīd sistēma strādā uz papīra, praksē — tā vēl ir zīdaiņu autiņos.
Velti lūkojas plauktos
Lai pārliecinātos par depozīta sistēmas darbību, apmeklēju vairākas Aizkraukles pilsētas centrā esošās tirdzniecības vietas. Uz pirmo devos veikalu “Elvi”, kurā automatizētais depozīta iepakojuma nodošanas punkts tika ierīkots jau pirms vairākiem mēnešiem. Pie dzērienu plauktiem pavadīju krietnu sprīdi. Grozīju pudeles, meklējot depozīta sistēmas marķējumu, pētīju cenu zīmes — meklēju kaut ko, kas liecinātu, ka konkrēto taru var atgriezt depozīta sistēmā. Veltīgi. Ejot ārā no veikala, vaicāju pārdevējai, vai es kaut ko esmu palaidusi garām? Izrādās, ka šobrīd veikalā nav nopērkams neviens dzēriens ar depozīta sistēmas marķējumu. Tajā pašā laikā depozīta nodošanas punktu veikalā cilvēki izmanto — nāk nodot citviet iegādāto taru.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.