Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Dāvanai jārada prieks

Esam sagaidījuši gada baltākos svētkus, kas nav iedomājami bez eglītes, svētku galda un, protams, dāvanām. Runājot par dāvanām, daudziem, vien izdzirdot šo vārdu, sajūtas līdzinās zobu sāpēm, jo maks nespēj tikt līdzi visām vajadzībām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Eiropas vadošā kredītu pārvaldības uzņēmuma “Intrum” ikgadējais Eiropas patērētāju maksājumu ziņojums liecina, ka desmitā daļa jeb 14% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka pēc Ziemassvētkiem būs lielākos parādos nekā jebkad agrāk. Šī gada laikā, saskaroties ar inflācijas straujo kāpumu un no tā izrietošajām sekām, daudzi Latvijas iedzīvotāji ir piedzīvojuši finansiālus izaicinājumus. Savukārt SEB bankas aptaujā noskaidrots, ka aptuveni trešā daļa (38%) Latvijas iedzīvotāju naudu Ziemassvētku dāvanu iegādei jau sāk krāt rudenī, ceturtā daļa (25%) — iestājoties ziemai, piektā daļa (20%) — vasarā, savukārt 15% aptaujāto gada nogales svētkiem naudu sāk krāt jau no gada sākuma.

Mums grūti iedomāties dzīvi bez dāvanām. Ne tikai Ziemassvētkos, bet arī vārda un dzimšanas dienās. Kā lai nedāvina? Dāvanu pirkšana un svētku mielasta gādāšana dažkārt līdzinās neprātam. Runājot par dāvanām, nākas galvu lauzīt ne pa jokam. Grūti uzminēt saņēmēja vēlmes no visiem aspektiem. Tālā pagātnē ir laiks, kad bērni priecājās par zeķu un cimdu pāri vai grāmatu. Ieliekot dāvanu maisiņā dušas želeju vai šampūnu, neiesim jau nabagus tēlot. Vajag tā — “pa kārtīgo”. Tad nu pērkam kādu dārgu nieku, kas pēc tam gadiem krāj putekļus. Un bieži vien par radiovadāmo “bembi” vai cakās ietērpto Bārbiju vairāk priecājas vecāki nekā bērni.

Būtībā jau paši viens otru esam pieradinājuši pie tā, ka dāvanām jābūt pirktām. Neraugoties uz pirktspējas mazināšanos, dāvanu cenas latiņa gadu no gada paaugstinās. Nereti dāvanu gādāšanai gribas likt vienādības zīmi ar sporta sacensībām. Kurš kuru? Iztērētās summas ziņā tā gribas otru pārspēt, tāpēc nav grēks ielīst patēriņa kredītiņā.

Nezinu, vai dārgākās dāvanas dēļ ir vērts ņemt aizdevumu un pēc tam ar grūtībām to atmaksāt. Un dārga dāvana nemaz nav šo svētku vadmotīvs. Dāvanai jārada prieks, nevis parāda apziņa. Sirds siltums, kopābūšana, prieka dāvāšana apkārtējiem ir tas, bez kā svētvakars nav iedomājams. Lai jums tā visa nepietrūkst! Lai gaiši un mierpilni Ziemassvētki! 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.