Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Daugavā noķer rekordlielu plaudi

Daugavas raženais plaudis. Māris Bremze ar rekordlielo lomu.
Foto no personīgā albuma

Daugavā, posmā no Kokneses līdz Aizkrauklei, kādam makšķerniekam bijusi ļoti veiksmīga cope. Uz āķa uzķērās rekord­-liels — 6,7 kilogramus smags un 73 centimetrus garš — plaudis jeb breksis, kurš pieteikts Latvijas rekordam. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Agris Rudzāns makšķerēt todien devās ar Māri Bremzi, kuram Kokneses pusē ir vasaras māja. Šejienes ūdeņi abiem ir labi zināmi un iecienīti. 

“Šoreiz nolēmām makšķerēt posmā no Kokneses līdz Aizkrauklei. Cope šajā posmā jau labu laiku nav labākā, paniekojāmies ar kādu asarīti, kādu sīku zandartu, tomēr vairāk bijām noskaņojušies lielo medībām. Tādēļ meklējām lielos rudens zivju barus, kuru malās parasti lielie plēsēji uzturas. Barus atradām, ar lielo plēsēju neveicās. Te vienā brīdī Mārim ir kaut kas smags galā! Par rīkiem nebija jāšaubās, tie bija atbilstoši lielo plēsēju medībām. Vienīgais, kas nebija atbilstošs, foreļnieku uztveramais tīkliņš! Kad zivs tuvojās laivai, bija skaidrs, ka nav līdaka vai zandarts, man šķita, ka mežene, Mārim likās, ka karpa. Vertikāli tīkliņu iemērcu ūdenī, gatavojos smelt, bet breksis uztveramo tīkliņu uztvēra kā arēnas bullis un metās tam virsū. Nesapratu, kādā veidā, bet milzis pats ļoti trāpīgi ielēca tīkliņā, aiztaupot bažas par tīkliņa izmēru un iesmelšanas veidu. Tādu milzi vēl nebijām redzējuši!” zvejas piedzīvojumu forumā aprakstīja Agris. 

Mārim šīs puses ūdeņi jau izsenis bijuši labvēlīgi. Viņa kontā ir vairākas raženas līdakas — no 7 līdz 8 kg smagas. Parasti lomi tiek atlaisti atpakaļ ūdeņos. Šogad 1. jūnijā spiningojot noķerts 80 centimetru garš zandarts. Parasti zivis atlaiž, taču rekordlielais plaudis bija izņēmuma gadījums. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas Makšķerēšanas sporta federācijas mājaslapā ir publicēts Latvijas rekordzivju saraksts  2019. gada 1. janvārī. Līdz tam oficiāli lielākais reģistrētais plaudis ir bijis 5,610 kg smags. To 2005. gadā izvilka Pāles ūdenskrātuvē. Iespējams, Daugavā notvertais breksis pārrakstīs vēsturi. Māris aizpildīja pieteikumu Latvijas rekordam, nākamajā dienā breksi aizveda uz Ogres tirgu nosvērt pie diviem dažādiem tirgotājiem.

“Principā svars apstiprinājās, mājās rokas svari uzrādīja 6,720 kg, tad tirgū vieni svari uzrādīja 6,725 kg, otri — 6,7. Iespējams, plaudis bija pat nedaudz smagāks, jo bildējot roku par daudz ieliku žaunās, notecēja asinis. Tas, vai breksi atzīs par Latvijas rekordzivi, man nav tik principiāli,” stāsta Māris Bremze. Vēlāk rekordlielā zivs nonāca kūpinātavā, kļūstot par gardu un īpašu maltīti. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.