Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Daudzevas “Velniņos” atvērts jubilejas ceplis

CEPLĪ NEIZTIKA BEZ PLĪSUŠIEM TRAUKIEM, bet iepriecināja krāsu tonis. Māras Jubertes-Vītolas foto

Pagājušās nedēļas nogalē Daudzeses pagasta “Velniņos” notika keramikas cepļa atvēršana. Daudzesiete Gunita Skaistkalne teic — kopš ceplis darbojas, šī bija jubilejas — 10. reize, tāpēc to atzīmēja ar kūkas ēšanu. Apdedzināja gan savus māla darbus, gan draudzenes Ilzes Aisteres no Mārupes darinātos, kā arī keramikas meistara Eināra Dumpja no Mētrienas radīto. Viņš šajā reizē eksperimentēja ar māla glazūrām, konkrēti sarkano toni, kas paredzēts miroņgalvām — puķupodiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdzīgi kā citās reizēs, cepļa piekraušana sākās iepriekšējās dienas rītā, ap pulksten 11 iesāka kurināt un liesmas apdzēsa, cepli aizmūrējot ap deviņiem vakarā. Otrās dienas rītā ap pulksten 9 izgrāba ogles un ap pusdienlaiku jau varēja redzēt rezultātu. Gunita saka — kā allaž neiztika bez plīsušiem traukiem, bet iepriecināja krāsu tonis. Lai arī šī ir desmitā reize, no katras joprojām mācās, kā pareizāk traukus pirms apdedzināšanas žāvēt, kā sakraut krāsnī.

Tuvākā vieta un laiks, kur jaunos traukus varēs iegādāties, ir Jēkabpils tirgus pie veikala “Depo” 9. martā un, iespējams, ka 16. martā Neretā. Vērienīga cepļa atvēršana “Velniņos” ieplānota 15. jūnijā, kad te pulcēsies ne tikai podnieki un keramiķi, bet arī apkārtnes mājražotāji. Viņu vidū būšot arī jaunā ražotne “Tālavas sidrs”, kā arī “Lilijas ziepes&sveces”, “ZaigaArt”, “Ievas siers” un citi. Bērni priecāsies par piepūšamajām atrakcijām un cukurvati. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.