Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Daudzeses un Sunākstes pakalpojumu centram viens vadītājs

Sunākstes pagasta pakalpojumu centrs. Attēls no google.com

Aizkraukles novada dome nolēma mainīt amata likmes Daudzeses un Sunākstes pagasta pakalpojumu centrā Jaunjelgavas apvienībā. Turpmāk abiem būs viens vadītājs, noslogojums mainās arī citiem darbiniekiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saistībā ar to, ka līdzšinējā Sunākstes pagasta pakalpojumu centra vadītāja Ināra Vītola pārtrauc darba attiecības, pašvaldībā izskatīja jautājumu, kā turpmāk organizēt darbu šajā pagastā. Aizkraukles novada pašvaldības izpilddirektors Uldis Riekstiņš informēja, ka pēc darba noslodzes izvērtēšanas nolemts, ka pienākumus Sunākstes un blakus esošajā Daudzeses pagastā var apvienot. Līdzīgi kā tas ir Seces un Staburaga, Pilskalnes un Zalves, kā arī Aiviekstes un Vietalvas pagastu pakalpojumu centros.

Turpmāk Sunākstes pakalpojumu centru vadīs esošā Daudzeses pakalpojumu centra vadītāja Signe Gaigalniece. Tā būs viena amata likme, kas sadalīta — Daudzesē 0,7 un Sunākstē — 0,3. Līdzīgi turpmāk būs arī sekretāra-kasiera amatam.

Uldis Riekstiņš atzīst, ka darba apjoms pagastos nav tik liels, lai, organizatoriski sakārtojot, nevarētu apvienot pienākumus abās vietā. Samazinoties iedzīvotāju skaitam, arī darbinieku noslodze samazinās, kas vairs neatbilst atalgojumam. Saistībā ar izmaiņām pakalpojumu centra vadītājs un kasieris abos pagastos nebūs pieejams katru dienu, kas nevarētu būt problēma, jo līdzšinējā pieredze pandēmijas laikā un pagastos ar lielāku iedzīvotāju skaitu parādījusi, ka pakalpojumus veiksmīgi var sniegt un saņemt, ja darbinieki nav katru dienu uz vietas.

Aizkraukles novada domē veikts audits par darbinieku skaitu un noslodzi pakalpojumu centros, un nākotnē, iespējams, varētu būt izmaiņas slodžu sadalījumā arī citviet. Par to gan būs jālemj deputātiem. Uldis Riekstiņš atzīst, ka lielākā problēma ir komunālā joma, jo nav pareizi prasīt vienam cilvēkam vēl pārzināt ūdens un kanalizācijas saimniecību. Līdz ar to nākotnē apsaimniekot šo jomu visā novadā varētu nodot pašvaldības kapitālsabiedrībām, par ko vēl jādiskutē. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.