Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Daudzeses pagastā un Pļaviņās skursteņos aizdegās sodrēji. Zalves pagastā uz ceļa nogāzās koks

Ilustrācija veidota ar canva.com Foto:  Photosampler from Getty Images

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no 22. decembra plkst. 6.30 līdz 27. decembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona pārvalde saņēma 40 izsaukumus – 13 uz ugunsgrēku dzēšanu, 19 uz glābšanas darbiem un vēl astoņi izsaukumi bija maldinājums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piektdien vienpadsmitos no rīta ugunsdzēsēji glābēji devās uz Jelgavas novada Kalnciemu, kur piecstāvu dzīvojamās mājas trešā stāva dzīvoklī dega sadzīves mantas 6 m2 platībā. Iekļūstot dzīvoklī, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka izveidojies spēcīgs sadūmojums. No dzīvokļa izglābts viens cilvēks, kurš negadījumā cieta un nodots NMPD darbiniekiem, kā arī no apkārtējiem dzīvokļiem evakuēti 12 cilvēki. Darbs notikuma vietā noslēdzās pusvienos no rīta.

Neilgi pēc trijiem pēcpusdienā saņemts izsaukums uz Jēkabpils novada Aknīsti, kur vieglā automašīna bija avarējusi un iebraukusi Dienvidsusējas upē. Lai pārbaudītu, vai tajā neatrodas cilvēki, ugunsdzēsēji glābēji izcēla automašīnu no upes. Cilvēki tajā neatradās.

Plkst. 16.07 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Jēkabpils novada Elkšņu pagastu, kur trīsstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvoklī dega dīvāns un sadzīves mantas 5 m2 platībā. Iekļūstot dzīvoklī, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka izveidojies spēcīgs sadūmojums. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no sadūmotā dzīvokļa evakuējās viens cilvēks, kurš negadījumā cieta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piektdien ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros Aizkraukles novada Pļaviņās divstāvu sabiedriskās ēkas dūmvadā dega sodrēji 1 m2 platībā, Dobeles novada Krimūnu pagastā vienstāva dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 1 m2 platībā.

Sestdien plkst. 10.14 saņemts izsaukums uz Dobeles novada Ukru pagastu, kur daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka divstāvu dzīvojamā mājā liesmas jau izplatījušās 200 m2 platībā – dega divi dzīvokļi 100 m2, bēniņu pārsegums 80 m2 un jumta konstrukcijas 20 m2. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no ēkas evakuējās viens cilvēks, kurš negadījumā cieta un nodots NMPD mediķiem. Ugunsgrēka dzēšanas darbi noslēdzās plkst. 15.50.

Neilgi pirms deviņiem vakarā saņemts izsaukums uz Aizkraukles novada Neretas pagastu, kur cilvēks pa dienu bija devies mežā pēc eglītes un vēl nebija atgriezies. Ugunsdzēsēji glābēji kopā ar Valsts policijas darbiniekiem, sekojot pēdām sniegā un izmantojot dronu, veica meklēšanas darbus un cilvēku atrada. Cilvēks nodots NMPD mediķiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sestdien plkst. 23.33 saņemts izsaukums uz Bauskas novada Vecumnieku pagastu, kur dega vienstāva dzīvojamās mājas jumts mansardā 100 m2, pirmais stāvs 50 m2 un netālu esošā šķūņa siena 4 m2 platībā. Dzēšanas darbi noslēdzās plkst. 05.11.

Sestdien ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz Aizkraukles novada Zalves pagastu, kur uz ceļa braucamās daļas bija nokritis koks.

Svētdien plkst. 06.50 saņemts izsaukums uz Tukuma novada Jaunpils pagastu, kur 50 m2 platībā dega trīsstāvu angāra tipa sabiedriskā ēkas jumta konstrukcijas. Dzēšanas darbos piedalījās arī Jaunpils brīvprātīgie ugunsdzēsēji. Darbs notikuma vietā noslēdzās vienpadsmitos no rīta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Četros pēcpusdienā pēc divu vieglo automašīnu sadursmes Tukuma novada Sēmes pagastā ugunsdzēsēji glābēji vienu no automašīnām novilka no ceļa braucamās daļas un sakārtoja brauktuvi.

Pusvienpadsmitos vakarā Bauskas novada Iecavas pagastā dega vieglā automašīna 6 m2 platībā.

Pirmdien, plkst. 08.57, saņemts izsaukums uz Dobeles novada Krimūnu pagastu, kur dega vienstāva koka dārza māja pilnā 20 m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta četri cilvēki, kuri, ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties notikuma vietā, jau atradās ārpus ēkas. Cietušie nodoti NMPD darbiniekiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmdien ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros Dzelzceļnieku ielā Jelgavā divstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva katlu telpā dega grīda 0,5 m2 platībā, Aizkraukles novada Daudzeses pagastā vienstāva dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 1 m2 platībā.

Otrdien Puķu ielā Jelgavā deviņstāvu dzīvojamās mājas pagrabstāvā dega atkritumi 1 m2 platībā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.