Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Daudzesē dziedot atbalsta savu skolu

Sandras Pumpures foto

Vakar pulksten 12 visā Latvijā aizvadīta akcija mazo skolu atbalstam. Tā notika arī Aizkraukles novadā, kur pie vairākām izglītības iestādēm pulcējās skolotāji, skolēni un viņu vecāki, lai kopīgi nodziedātu valsts himnu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Akcijā iesaistījās arī Daudzeses pamatskola, kur šobrīd mācās 91 skolēns. Tas nav maz, tomēr arī tā ir neliela lauku skola, kuras nākotne ir neskaidra ne tikai, samazinoties iedzīvotāju un līdz ar to skolēnu skaitam, bet arī izglītības reformu ietekmē. Kā uzsvēra izglītības iestādes direktore Simona Pužule, skola pagastā ir ar senu vēsturi. Par savu to sauc liela daļa daudzesiešu, un arī viņa pati to beigusi. Līdz ar to cilvēki saprot tās nozīmību ne tikai ģimenēs, bet arī pagastā.

— Esmu pateicīga skolas kolektīvam par darbu, apņēmību un paveikto skolas pastāvēšanā, skolēniem un viņu vecākiem par ticību skolai. Esam liecinieki tam, kā mainās pasaule, valstis un cilvēki tajās. Par to liecina arī skolu tīkla reforma, liekot mums mainīties un izvērtēt svarīgāko. Esmu pārliecināta, ka gaišas un labas atmiņas ir visiem, kuri mācījušies mūsu skolā. Tāpēc turēsimies, jo mūsu ir daudz! — teica Simona Pužule.

Skolas liktenis satrauc visus daudzesiešus, tāpēc akcijā to atbalstīja arī vairāki vecāki. Cilvēkiem acīs bija asaras, runājot par to. Monta Kļaviņa ir Daudzeses pamatskolas absolvente. Šobrīd tajā mācās viens vinas bērns, un gribētu, lai to pēc laika darītu arī abi jaunākie. Tā ir skola, kur bērni jūtas labi. Līdzīgi uzsvēra arī citu Aizkraukles novada mazo lauku skolu pārstāvji, dziedot Latvijas himnu un ticot, ka valsts viņos ieklausīsies.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

  1. Nav k o asaras liet. Aizkraukle vienā spļāvienā. ko lai saka citi, kur 50 km līdz centram. Satiksme laba, autobusi iet, es zinu. Vajag tik trāpīt ar laiku. Pašus mazākos gan lai patur pie mājām, ja nu caureja vai kakls sāp lai nav jākratās sabiedriskajā. Skolotājas, lai vīzēs uz pilsētu brauc un beidziet ar dziesmu karā iet. ar traktoriem jāiet piketā pie Seima un krāsainie zīmuļi jāsprauž bruģī. Tur labs vecais bruģis taisni stāvēs zīmuļi. būs māksla un attieksme.

    1
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.