Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Darbu sākusi apvienotā Dienvidrietumu reģionālā vides pārvalde. Uzraudzīs arī Aizkraukles novadu

VVD Dienvidrietumu reģionālās vides pārvaldes direktors Hardijs Verbelis.

No šā gada Valsts vides dienesta (VVD) struktūrā notikušas izmaiņas, proti, turpmāk apvienoti, ar vienotu vadības komandu, darbosies Kurzemes un Zemgales reģionālā vides pārvalde.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Restrukturizācijas rezultātā VVD darbu turpinās Dienvidrietumu reģionālā vides pārvalde, kuras vadītāja amatu ieņems līdzšinējais Zemgales reģionālas vides pārvaldes direktors Hardijs Verbelis.

Jalinska skaidro, ka nepārtraukta organizācijas attīstība, kas balstās uz profesionāliem un uz rezultātu orientētiem darbiniekiem, ir viena no VVD stratēģiskajām prioritātēm, kas tiek īstenota, pilnveidojot un stiprinot dienesta struktūrvienības un to savstarpējo sadarbību, veicinot vienotu pieeju vides kontrolē un efektīvu savstarpējo sadarbību.

Verbelis informē, ka Zemgales un Kurzemes reģionālo vides pārvalžu apvienošana paredz to, ka efektīvāk tiks izmantoti VVD pieejamie cilvēkresursi un stiprināta pārvalžu kontroles funkcija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī līdz šim VVD īstenojis vienotu pieeju vides aizsardzības prasību ievērošanas kontrolē, tomēr, apvienojot vides pārvaldes, šo funkciju uzraudzība būs pārskatāmāka. Tāpat plānots ieviest inspekciju specializāciju, kas nozīmē, ka inspektori tiks sadalīti un praksē pielietos padziļinātas zināšanas kādā konkrētā jomā, piemēram, kontrolēs tikai atkritumu, lauksaimniecības vai notekūdeņu attīrīšanas iekārtas operatorus, norāda Verbelis.

Dienvidrietumu reģionālā vides pārvalde sastāv no Kurzemes Piesārņojuma kontroles daļas, Zemgales Piesārņojuma kontroles daļas, Dabas resursu kontroles daļas un Zvejas kontroles daļas. Apvienotās vides pārvaldes pārraudzībā, līdzīgi kā iepriekš, īstenojot Lauksaimniecības operatoru kontroles programmu 2021.-2027.gadam, ir vairākas kompetences – lauksaimniecības jomas uzraudzība, kā arī VVD krimināllietās būtiska kaitējuma novērtēšanas kompetenču centrs.

Verbelis darba gaitas VVD sācis 2002.gadā. Darba pieredze vairāk nekā 20 gadu garumā bijusi cieši saistīta ar vides aizsardzību, vadot Zemgales reģionālo vides pārvaldi un kompetenču centru lauksaimniecības jomā. Verbelis Latvijas Lauksaimniecības Universitātē ieguvis maģistra grādu Lauksaimniecības mehanizācijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dienvidrietumu reģionālās vides pārvaldes pārraudzībā ir sekojošas teritorijas: Jelgava, Bauskas novads, Dobeles novads un Jelgavas novads, Aizkraukles novada Daudzeses un Jaunjelgavas pagasts, Jaunjelgavas pilsēta, Seces, Sērenes, Staburaga, Sunākstes, Mazzalves, Neretas, Pilskalnes un Zalves pagasts, kā arī Liepāja, Ventspils, Dienvidkurzemes novads, Kuldīgas novads, Saldus novads, Talsu novads, Tukuma novads un Ventspils novads.

VVD vērš uzmanību, ka Kurzemes reģionālās vides pārvaldes un Zemgales reģionālās vides pārvaldes e-adreses no šodienas vairs nav aktīvas. VVD aicina klientus visus sūtījumus adresēt apvienotajai Dienvidrietumu reģionālajai vides pārvaldei e- pasta adrese “dienvidrietumi@vvd.gov.lv”.

LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.