Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Darbnīcā Skrīveros top lietas ikdienai un svētkiem. Iekārtas rotājumus un svečturus ļauj izgatavot ātrāk un precīzāk

Skrīverieša Aivja Ieleja kokapstrādes darbnīcā “Wood king” pirmssvētku laikā top eglīšu rotājumi, svečturi un daudz citu gaumīgu lietu, kas noder gan ikdienas lietošanai, gan ir laba ideja dāvanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aivis senāk strādājis celtniecībā, laiku pa laikam bijuši pasūtījumi saistībā ar koku. Sapratis, ka tieši galdniecība ir tā nozare, kas patīk visvairāk. Meistars saka, ka īpašs ir laiks, kad strādā ar ozolu, osi, un telpā izplatās patīkama smarža.

Galdniecību ierīkojis ēkā, kurā senāk darbojās gaļas veikals. Darbnīcā, kas atvērta trešo gadu, daudz rīku un kokapstrādes iekārtu. Nesen iegādāts programmējams CNC darbagalds, kā arī kokapstrādes lāzers. Pagājušajā vasarā mācījies datorizētas kokapstrādes kursus. Senāk visus galdniecības darbus veicis rokām, bet ar datorizētas iekārtas palīdzību viss notiek ir ātrāk un precīzāk.

Vasarā Aivja rokām top liela izmēra koka konstrukcijas — durvis, terases, nojumes, lapenes un tamlīdzīgas, bet, iestājoties vēsākam laikam, meistars pārceļas uz telpām un izgatavo saimniecībā ikdienā noderīgas lietas — gaļas dēlīšus, virtuvē lietojamās lāpstiņas, putnu barotavas, komplektus bērnu intelektuālai attīstībai un daudz ko citu. Kad redzējis, ka bērni no rīta, brokastis ēdot, telefonu atstutē pret krūzīti, ķēries pie telefona turētāju gatavošanas. Tuvojoties gada izskaņai, top eglīšu rotājumi, svečturi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tirdziņos savu produkciju viņš piedāvā reti, biežāk realizē internetā, kā arī vietējos tūrisma informācijas centros. Tuvākajā laikā gan pāris vietās Aizkraukles novadā Aivi varēs satikt klātienē, piemēram, šo piektdien Ziemassvētku tirdziņš Jaunjelgavā, kā arī plānā ir “IGA centra” tirgus diena Aizkrauklē un Skrīveros.

Aivis saka, ka klientu vēlmes uzminēt neiespējami. Pērn nebija intereses par svečturiem, toties šogad izpirka visus. Vadoties no pērnā gada pieredzes, materiālus šiem svečturiem — priežu zarus, sagatavoja maz, līdz ar to jaunus šogad izgatavot nevarēs.

Jautāts, ko meistaram pašam nozīmē šis svētku laiks, viņš teic — nenoliedzami saistās ar dāvanām un svinēšanu. Sievai ir četras māsas, lielas ģimenes, un Ziemassvētkus tradicionāli sagaida pie sievas vecākiem, ap divu desmitu ļaužu lielā pulkā. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.