Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Dara paši un aizrauj citus. Aizkraukles novadā ir fantastiski jaunieši.

Aktīvās un radošās pļaviņietes. Sandras Pumpures foto.

Aktīvi, prasmīgi, neatlaidīgi, ar vēlmi un uzņēmību darboties — tādi ir Aizkraukles novada jaunieši, kuri saņēma pašvaldības Apliecinājumu par aktīvu brīvprātīgo darbu un balvas “Gada nagla 2022”. Svinīgajā pasākumā Aizkraukles kultūras centrā sveikti jaunieši no visa novada.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gada balvas aktīvajiem jauniešiem pasniedz otro gadu, un tās mērķis ir izcelt un novērtēt, kā arī godināt tos Aizkraukles, Jaunjelgavas, Kokneses, Neretas, Pļaviņu apvienību un Skrīveru pagasta jauniešus, kuri ar savu piemēru un paveikto mainījuši savu un citu jauniešu ikdienu, motivējot arī citus jauniešus būt līdzatbildīgiem savas laimes kalējiem.

Kā atzina Aizkraukles novada jaunatnes lietu speciāliste Līga Kriškijāne, līdz šim pasākumam aizvadīti vairāki nozīmīgi notikumi — īstenots novadu sadarbības projekts ar mērķi iepazīties, lai virzītu kopīgus mērķus, bijusi teritoriālā reforma, kas skāra arī jaunatnes jomu, meklējot labākos sadarbības veidus, un kopā daudz mācījušies.

Sadarbībā ir spēks

Jaunajā Aizkraukles novadā apstiprināts nolikums par jauniešu brīvprātīgā darba organizēšanu. Tas viss soli pa solim virzījis uz priekšu, sasniedzot lielākus un mazākus mērķus. Sākotnēji gada balva bija kā noslēgums projektam “Sveiks, kaimiņ!”, kur bija dažādas nominācijas, arī “Gada nagla”, kas kļuva par nosaukumu šī gada jaunatnes gada balvai, ko pasniedz aktīvākajiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apliecinājumu par nozīmīgu ieguldījumu brīvprātīgā darba veikšanā un popularizēšanā Aizkraukles novadā šajā gadā saņēma desmit jaunieši. Meldra Spēka, kura kā brīvprātīgā darbojās podkāstu sērijas “Jauniešu vidū” veidošanā, nodrošinot video uzņemšanu un montāžu, kas ir viņas sirdslieta. Jauniete iesaistījusies arī citās jauniešu iniciatīvās. Māsas Alita un Loreta Paļugas aktīvi darbojušās Pļaviņu jauniešu iniciatīvu centra “Ideja” pasākumos, labprāt iesaistās aktivitāšu plānošanā un koordinēšanā, sniedza palīdzību un atbalstu pasākuma “Studentu balle 2022” tapšanā, kā arī projektā “Viena iespēja VISIEM”. Savukārt māsas Ramonu un Rebeku Ivanovas vieno dejošana. Nodarbojoties ar to, viņas palīdz veidot jaunas horeogrāfijas, kā arī vadīt deju nodarbības bērniem. Meitenes plānojušas ar dejām saistītu pasākumu norisi Pļaviņās, kā arī aktīvi līdzdarbojas, sniedzot atbalstu centru “Ideja” un “Pepija” pasākumu rīkošanā. Alīna Daniela Orlova, Amanda Malatkovska, Gabriēla Elizabete Kareva, Kitija Zablocka un Parisa Arīna Močāne kā brīvprātīgās bijušas liels atbalsts gan Aizkraukles novada Interešu izglītības centra organizētajās aktivitātēs, gan arī iesaistījušās dažādu novada līmeņa sporta un kultūras pasākumu norisēs. Pateicoties viņām un citu atbalstam, jauniešu garāža un tās teritorija piedzīvojusi skaistas pārmaiņas, kļūstot par jauniešiem draudzīgu un neformālu vietu, kur pulcēties.

Spēcīgs atbalsts — Aizkraukles novada jaunatnes darbinieki. Sandras Pumpures foto.

Palīdz citiem

Arī balvas “Gada nagla 2022” ieguvēju bija daudz, apliecinot, cik aktīvi un mērķtiecīgi novadā ir jaunieši. Pērn Deivids Vanags jaunatnes gada balvu ieguva par iniciatīvu izveidot futbola klubu “Rastafari” un futbola sacensību rīkošanu Ērberģē, piesaistot jauniešus no Aizkraukles un citiem Latvijas novadiem. Šogad viņam paldies par neatlaidību un iesāktā darba turpināšanu, popularizējot futbola spēli Neretas apvienībā. Jaunietis Ērberģē sācis trenēt bērnus no sešiem gadiem, kā arī turpina rīkot futbola turnīrus.

Valtam Censonim balva par veselīga un aktīva dzīvesveida veicināšanu jauniešu vidū. Viņš bieži iesaistās dažādās sportiskās aktivitātēs, motivējot arī citus jauniešus to darīt, spēj aizraut un pulcēt ap sevi domubiedrus, kopīgi trenēties roku cīkstēšanās jeb ārmrestlinga nodarbībās. Par veselīga un aktīva dzīvesveida veicināšanu jauniešu vidū apbalvojums arī Reinim Sjomkānam un Raineram Mackevičam, kuri šogad maijā rīkoja volejbola turnīru Jaunjelgavā. Pavisam tajā piedalījās 40 jauniešu no Aizkraukles, Pļaviņām, Kokneses, Bebriem, Krustpils, Biržiem un Jaunjelgavas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Laura Zīmele ieguva gada balvu par podkāstu sēriju “Jauniešu vidū” veidošanu. Finansējumu tam viņa guva Kokneses jauniešu biedrības izsludinātajā iniciatīvu projektu konkursā “Laiks tavai idejai!”. Podkāstu mērķis bija izveidot saistošas sarunas par jauniešiem aktuālām tēmām.

Ksenija Vītoliņa ir aktīva Kokneses jauniešu biedrības jauniete, izrādot iniciatīvu dažādu aktivitāšu rīkošanā, sniedzot atbalstu citiem projektu īstenošanā, un aktīvi šogad līdzdarbojās Labo darbu nedēļā. Markuss Ūtēns ieguva gada balvu par jauniešiem draudzīgas neformālās vides veidošanu. Ikdienā viņš aizraujas ar autosportu, darbojas skolēnu pašpārvaldē, Kokneses jauniešu biedrībā un tagad arī Aizkraukles novada Jauniešu domē. Markuss īstenoja projektu “Augstāk par zemi” jeb skeitparka sacensības, iesaistot jauniešus gan kā dalībniekus sacensībās, gan skeitparka teritorijas uzkopšanā. Ar savu piemēru viņš cenšas iedvesmot arī citus īstenot dažādu veidu iniciatīvas.

JAUNATNES BALVU “GADA NAGLA 2022” par jaunatnes dzirksts uzturēšanu Mazzalves pagastā saņēma mazzalvieši Toms Freimanis (no labās) un Henrijs Edvards Krilovs. Sandras Pumpures foto.

Radoši un ar neatlaidību

Paula Beāte Mežmale un Anastasija Gorpeņuka ir ļoti radošas meitenes. Viņas nebaidās no grūtībām, bet ar savu radošumu un idejām vienmēr rod risinājumu, lai pasākums izdotos. Meitenes bieži sadarbojas ar centru “Ideja” un aktīvi iesaistās Pļaviņu vidusskolas skolēnu pašpārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī Amanda Malatkovska, Krista Romanova, Emīlija Zemniece un Marta Ušacka piedalījās Kokneses jauniešu biedrības izsludinātajā jauniešu iniciatīvu projektu konkursā “Laiks tavai idejai!”, iegūstot finansējumu skatuvītes izveidei Aizkraukles novada Interešu izglītības centra paspārnē esošajai neformālajai jauniešu brīvā laika pavadīšanas vietai — garāžai. Jau pirms gada, iesaistoties garāžas teritorijas labiekārtošanas darbos, tika domāts par šīs vietas nākotnes attīstības iespējām, un kopā tas izdevās.

Savukārt Amanda Anna Niedre, Sanita Maskalāne, Diāna Grīslīte, Kārlis Ivars Valdheims kopā patstāvīgi izstrādāja projektu “Kontakts”, lai Aizkraukles novada vidusskolas 7. klases skolēniem radītu izpratni par emociju veidiem un to veselīgu izpaušanu citus neaizskarošā veidā. Šobrīd, kad projekts tiek aktīvi īstenots, jaunieši saņem pozitīvas atsauksmes par jauniešu veidotajām izlaušanās istabām, kas ir tikai viena daļa no visām viņu aktivitātēm.

Klāvs Kalnāre gada balvu ieguva par ģitārspēles popularizēšanu un sekmīgu tradīciju turpināšanu Neretā. Viņš arī ir izveidojis savu jauniešu vokāli instrumentālo ansambli un koncertē. Savukārt Toms Freimanis, Henrijs Edvards Krilovs balvu saņēma par radošās dzirksts uzturēšanu Mazzalves kopienā. Viņi nodibinājuši grupu “Pufaikciema muzikanti” un ar pašu radītām dziesmām piedalās radioraidījuma “Priekšnams” dziesmu konkursā, nokļūstot pat topa pirmajā vietā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Jaunjelgavas jaunieši, vidū — jaunatnes darbiniece Agnese Mamedova. Sandras Pumpures foto.

Ieguvums visiem

Sveicot jauniešus, Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums uzsvēra, ka ir patiess prieks būt klāt šajā pasākumā un var lepoties, ka novadā ir tādi jaunieši.

— Katram gribu pateikties par paveikto, ka esat uzdrīkstējušies atstāt savu komforta zonu un darīt vairāk, nekā prasa. Novada attīstībai ir ļoti svarīgi, ka mums ir tādi jaunieši, tāpat kā ikviena personības izaugsmei. Liela loma tajā noteikti ir arī vecākiem, kuri atbalstījuši, bijuši blakus un dažkārt varbūt netraucējuši, lai jaunieši varētu iet savu ceļu. Jo vairāk būs šādu darbu un iniciatīvu, jo lielāks ieguvums visiem, — teica Leons Līdums.

Savs ieguldījums jauniešu paveiktajā ir pedagogiem — jaunatnes lietu speciālistiem, par ko viņiem arī paldies, jo tas ir darbs, kas nesākas un nebeidzas noteiktās stundās. Bieži vien tas ilgst vakaros un brīvdienās. Koknesē tā ir Ieva Ūtēna, ieguldot darbu, lai taptu projekts “Laiks tavai idejai!”, kurā jaunieši ieguva finansējumu, varēja īstenot savas iniciatīvas un par to saņēma “Gada naglas 2022”. Pļaviņās strādā Evita Petenko, par kuru pļaviņieši teic — vislabākā, Aizkrauklē — Liliāna Kareva, saņemot tik daudz enerģijas no saviem jauniešiem, Jaunjelgavā — radošā Agnese Mamedova un Neretas apvienībā Žanna Miezīte, pateicoties kurai viss notiekot. Žanna piebilda, ka apkārt ir superīgi jaunieši, kurus vajag pamanīt un vajadzīgā brīdī atbalstīt. Skrīveros jaunatnes darbinieka pagaidām nav, bet, iespējams, ka nākamgad jau būs.

Aizkraukles novada Interešu izglītības centra vadītāja Zane Romanova atzina, ka interesanti redzēt, kā bērni, ar kuriem tikušies ikdienā, pamazām izaug par jauniešiem ar tik daudzveidīgām interesēm, idejām un prasmi tās īstenot. “Jūs visi esat fantastiski!” uzsvēra Zane. Tikpat iedvesmojoši strādāt ar jauniešiem ir arī Līgai Kriškijānei, jo kopā paveikts daudz, bet daudz vēl priekšā. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.