Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Daces Judinas ironisko detektīvu sērijas grāmata “Kas lēni nāk…”

Izdevniecība “Latvijas Mediji” laidusi klajā rakstnieces, žurnālistes, publicistes, redaktores un režisores Daces Judinas mūsdienu ironisko detektīvu sērijas “Izmeklē Anna Elizabete” sešpadsmito romānu “Kas lēni nāk…”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rīta garumā Pūču Mājā atskan tālruņa zvans — kāds meklē Annu Rozi fon Bergu, taču sarunu pārtrauc… sauss, ass sprakšķis. Zvanītāju — vēsturnieku Ēriku Namsonu — atrod mirušu paša mājā, kabinetā uz grīdas, nošautu ar senlaiku lodes atdarinājumu. Pēc pāris dienām līdzīgā nāvē mirst viņa kolēģis un divi no sešiem uzņēmējiem, kuri saņēmuši draudu vēstules. Egons Dambergs un Juris Grīslis saņem vadības rīkojumu par katru cenu to novērst.

Tikmēr Mežājos notiek šausmu lietas: no ārstēšanās Austrijā atgriezusies Kaķīša civilsieva Sandra uzrīko Annai īstu naida šovu; dzīvnieku patversmē “Nadziņš” notiek divi sprādzieni; bez vēsts pazūd iecirkņa inspektors Kalniņš; tiek nolaupīta baronese Anna Roze un dzimtas advokāts Leo Veismillers; pie apvāršņa parādās nāves fotogrāfs. Vai tam varētu būt sakars ar Bergu ģimenes leģendu par Melno Vīru un zviedru laika dārgumiem Mežmuižas pazemē? Bet Anna Elizabete tiek uzaicināta novadīt masku balli Trīspadsmitā nakts…

Sods par noziegumu slēpjas pašā noziegumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Skrējiens pa šķēršļotu apvidu — sajūta, lasot šo darbu. Brīžam aizraujas elpa, brīžam zari sitas acīs, švīkst gar ausīm. Negaidīti, sabiezināti notikumi, un pie tā visa — cilvēka psihes vistumšākie nostūri, kas slēpj sevī skaudību, naidu, atriebību.

Visam ir cēloņi, no kaut kurienes tam aug saknes. Emocionālā nestabilitāte veido robežstāvokļu personību, kura nespēj uzņemties atbildību par savu dzīvi, rīcību, visur vainu saskatot citos; skaudība un mazvērtības izjūta, miksēta ar pārākuma un savas izredzētības izjūtu — augsne, kurā koši zeļ ļaunuma un nozieguma puķes.

Daces darbs šodien ir īpaši aktuāls. Paldies!” saka Ilze Veitnere, pensionēta klīniskā psiholoģe.

Dace Judina (1970) — žurnāliste, rakstniece, publiciste, redaktore, teātra un pasākumu režisore, dziesminiece. Kopš 90. gadiem darbojas presē, sabiedrisko attiecību un pasākumu jomā, kopā ar dzīvesbiedru Arturu Nīmani sagatavojusi vairākas literāri muzikālās programmas. Vairāk nekā 25 psiholoģisko detektīvromānu un dzimtas romānu, kā arī viena dzejas un esejistikas krājuma autore. Daces Judinas romāni vairākkārt iekļuvuši lasītāko latviešu autoru darbu sarakstos. 2013. gadā rakstniece saņēmusi Lielo lasītāju balvu par detektīvromānu “Dīvainais Līgovakars”. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.