Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Cīņa par vietu uz goda pjedestāla kļūst arvien sīvāka. Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempionāta otrais posms

LIELU IEGULDĪJUMU jaunās braucējas Emīlijas Ļebedevas sagatavošanā sniedz tētis Juris, kurš vienmēr ir blakus. Agitas Grīnvaldes-Irukas foto

Jēkabpils novada Biržos, Baronu trasē aizvadīts Latvijas — Lietuvas rallijkrosa čempionāta otrais posms, kurā startēja vairāki Aizkraukles novada autosportisti — jaunā braucēja Emīlija Ļebedeva un pieredzējušie rallisti Raivis Galviņš un Jānis Miščenko.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirms sacensībām to rīkotāji informēja, ka Baronu trase piedzīvojusi nelielas pārmaiņas — starta zonā ieklāts jauns asfalta segums un nedaudz izmainīta “joker” apļa izeja, kas braucienus padarīja ātrākus un dinamiskākus. Kopā sacensībās startēja 74 braucēji septiņās klasēs

Lietus pirms fināla izmērcē trasi

BMW RX3000 klase, kurā brauc Raivis Galviņš, šajā sezonā ir visdaudzskaitlīgākā. Sacīkšu pirmajā posmā Biķerniekos uz starta stājās 24 braucēji, Biržos — 17, līdz ar to cīņas par vietu finālā un uz goda pjedestāla patiešām bija ļoti sīvas. Raivis savos braucienos pārliecinoši bija pirmais, tomēr pēc trīs kvalifikācijas braucieniem kopumā ieņēma ceturto pozīciju. Iekļuva finālā, kur startēja no otrās rindas. Pēc otrās kvalifikācijas viņš bija optimisma pilns, sakot, ka Baronu trasē viņam allaž labi veicies un arī veicas labāk nekā iepriekš Biķerniekos. Taču raugoties uz tumstošajām debesīm, kas solīja lietus un negaisa tuvošanos, Raivja vārdi par to, ka viss var mainīties vienā mirklī, izrādījās liktenīgi. Pirms fināla braucieniem nogāza pamatīgs lietus ar krusu un trasi pārvērta līdz nepazīšanai. Tika sagaidīts tiesnešu lēmums un steigtas mainīt riepas, mašīnas gatavotas braukšanai ekstremālākos apstākļos. Fināla braucienā pirmais līkums Raivim nebija veiksmīgs un viņš palika pēdējais. Diemžēl pakāpties augstāk visa brauciena laikā tā arī neizdevās un šoreiz aizkrauklietis finišēja 8. pozīcijā. Pēc diviem posmiem viņš šobrīd ieņem 5. vietu, taču priekšā vēl četri posmi un divkārtējais čempions var pakāpties krietni augstāk. Raivis pirms sacensībām atzina, ka viņa klasē ienāk arvien jauni braucēji — drosmīgi, prasmīgi, ar labu tehniku un konkurence cīņā par vietu uz goda pjedestāla kļūst arvien sīvāka.

Meitenēm atlaižu nav

Augstākā pozīcijā šobrīd ir jaunā braucēja Emīlija Ļebedeva, kura startē LADA RX klasē. Pēc diviem posmiem viņa šobrīd kopvērtējumā ir 4. vietā. Smalkā, no pirmā skata trauslā meitene, ir apņēmības pilna un saka, ka šīs sezonas rallijkrosa čempionāta mērķis ir vismaz vienā posmā kāpt uz goda pjedestāla. Jautāta, kā vērtē Jēkabpils posmu, Emīlija saka, ka kopumā veicies labi: “Vienā braucienā iesprūdu startā, tad nevarēju pareizi iegriezt līkumus, bija sadursmes un nopelnīti pirmie sodi, bet jācīnās tālāk.” Atlaides meitenēm šajā sportā netiek dotas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Emīlija stāsta, ka jau kopš bērnības kopā ar ģimeni apmeklējusi autosporta sacensības, jūtot līdzi pazīstamiem sportistiem. Viņu ļoti aizrāvis ātrums un azarts, tāpēc jau sen arī pati gribējusi izmēģināt savus spēkus šajā sporta veidā. Iegādāta sporta mašīna, pielāgota Emīlijas vajadzībām un pagājušās vasaras sezonā nobrauktas vienas autosprinta sacensības un tās bijušas tieši Baronu trasē. Lai krātu pieredzi, slīpētu prasmes un trenētos, aizvadīta pilna 333 Ziemas kausa sezona — trīs posmi Kids grupā, kur vienā posmā un arī kopvērtējumā izcīnīta 3. vieta. Startēts arī divos Rīgas Ziemas kausa posmos.

Lielākais atbalsts — ģimene

Tagad starts rallijkrosā. Emīlija stāsta, ka turpina braukt arī autosprintā, taču augsti mērķi nav izvirzīti, tas vairāk ir treniņam un pieredzei. Lielāks uzsvars likts uz rallijkrosu. Kādas īpašības, meitenesprāt, vajadzīgas, lai startētu autosportā? Emīlija ar pārliecību saka, ka tā noteikti ir drosme, apņēmība, emocionālā noturība un arī laba fiziskā sagatavotība. Viņas mašīnai nav stūres pastiprinātāja un pagriezt stūri ir pagrūti. Emīlija divas reizes nedēļā apmeklē volejbola treniņus un labprāt aizietu arī uz trenažieru zāli, bet visam diemžēl nepietiek laika. Šis laiks meitenei ir ļoti saspringts, jo viņa mācās 9. klasē un tagad ir eksāmenu laiks, taču to dēļ izlaist kādu sacīksti nav paredzēts.

Emīlijas galvenais treneris ir Raivis Galviņš un meitene sacensībās pārstāv arī “Eissracing” komandu, taču lielu ieguldījumu jaunās braucējas sagatavošanā sniedz arī tētis Juris. Tāpat arī citi braucēji neliedz padomu. “Pirms sacensībām izstaigājam trasi, pārrunājam, kā labāk izbraukt katru līkumu, kādu trajektoriju izvēlēties,” piebilst meitene. Viņas lielākais atbalsts sportā kopumā un arī katrās sacensībās trasē ir viņas ģimene un draugi, kas vienmēr ir blakus. Taču gadās, ka nākuši klāt arī pavisam sveši cilvēki, atbalstījuši un uzmundrinājuši jauno braucēju. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.