Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Cik aktuāla iebiedēšana, pazemošana vai pakļaušana ir Aizkraukles novadā? Ko skolas dara, lai mazinātu vardarbības draudus pusaudžu un bērnu vidū?

Rīgas Stradiņa universitātes pētījumā iegūtie dati rāda, ka pēdējo pāris mēnešu laikā bulingu (iebiedēšanu, pazemošanu vai pakļaušanu) pieredzējuši ap 40% 1. — 9. klases skolēnu. Cik aktuāla šī problēma ir Aizkraukles novadā, un ko skolas dara, lai mazinātu vardarbības draudus pusaudžu un bērnu vidū?

ALDIS LABINSKIS,Aizkraukles novada vidusskolas direktors

— Šī ir aktuāla tēma, kas mūsu darba kārtībā ir regulāri. Bulinga tendences skolā nemazinās. Pārsteidzoši izteikti bulings šobrīd aktualizējies tieši pirmklasnieku vidū. Kā noskaidrojām, konkrētas spēles vai rotaļas tiek pielietotas, lai viens otram, piemēram, uztaisītu zilumus. Skolā veiktas pārrunas ar bērniem, tāpat uz mācību iestādi saukti vecāki, pieaicinām arī policijas pārstāvi. Vecākiem regulāri jāskatās e-klasē, jāpievērš uzmanība skolotāju ierakstiem par bērna uzvedību. Skolas atbalsta personāls ir ļoti noslogots, iesaistoties konfliktsituāciju risināšanā. Uz esošo skolēnu skaitu būtu nepieciešams izveidot vēl kādu atbalsta personāla štata vietu.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.