Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Cietā kurināmā apkures katli – viss, kas jāzina pirms to iegādes

Apkures katlu izvēle ir būtisks lēmums katram mājas īpašniekam, jo tas ietekmē gan mājokļa siltumu, gan energoefektivitāti. Cietā kurināmā apkures katli ir viena no populārākajām izvēlēm, pateicoties to uzticamībai un ilgtspējībai. Lūk, daži svarīgi aspekti, kas jāņem vērā pirms cietā kurināmā katla iegādes.

1. Katla jaudas izvēle

Pirmkārt, ir svarīgi noteikt pareizo katla jaudu. Tas atkarīgs no apsildāmo telpu platības. Parasti, ja telpu augstums ir 2,5-2,7 metri, 1 kW katla jauda ir pietiekama 10 kvadrātmetru platībai. Tomēr, ja telpas ir augstākas, nepieciešams pievienot papildu 20-30% jaudas. “Vilpra” speciālisti var palīdzēt izvēlēties tieši jums atbilstošu katlu, ņemot vērā jūsu specifiskās vajadzības un telpu īpatnības.

2. Katla tips un materiāls

Cietā kurināmā katli parasti tiek izgatavoti no tērauda, un tie ir pieejami gan kā apakšējās, gan augšējās degšanas katli, kā arī kā katli-plītiņas. Tērauda cietā kurināmā katli ir piemēroti dažādiem dzīvesveidiem un nodrošina efektīvu degšanu. Modernās tehnoloģijas ļauj šiem katliem iekļauties A+ efektivitātes klasē, kas samazina gaisa piesārņojumu un palielina kurināmā degšanas efektivitāti.

3. Vadība un lietošanas ērtums

Šodienas cietā kurināmā apkures katli piedāvā gan mehānisku, gan elektronisku vadību. Modernas tehnoloģijas nodrošina elektrisko apkures katlu ērtu un efektīvu lietošanu, minimālu uzraudzību un pastāvīgu, nepārtrauktu degšanu. Tas nozīmē, ka katlu lietošana kļūst vienkāršāka un ērtāka pat tiem, kas pavada mājās mazāk laika.

4. Uzticami ražotāji un kvalitāte

Izvēloties cietā kurināmā katlu, ir svarīgi izvēlēties uzticamu ražotāju un augstas kvalitātes iekārtu. “Vilpra” sadarbojas ar uzticamiem partneriem, piedāvājot kombinētos apkures katlus ar augstākajiem kvalitātes standartiem, un kurus iespējams kurināt gan ar kokmateriālu un briketēm, gan oglēm. Tāpat ir svarīgi pārliecināties, ka pēc garantijas perioda beigām būs pieejamas nepieciešamās rezerves daļas.

5. Videi draudzīga izvēle

Cietā kurināmā katli ne tikai nodrošina efektīvu mājas apkuri, bet arī ir svarīgs faktors videi draudzīgas mājsaimniecības veidošanā. Pateicoties modernām tehnoloģijām, jaunākie malkas apkures katli un granulu apkures katli ir īpaši piemēroti privātmājām, piedāvājot efektīvu un videi draudzīgu apkures iespēju. Šie modeļi ir daudz efektīvāki un videi draudzīgāki nekā vecāki modeļi. Tie nodrošina optimālu kurināmā sadegšanu, samazinot siltumnīcefekta gāzu izmešus un citus piesārņojumus. Turklāt, izvēloties atjaunojamos kurināmo resursus, piemēram, kokmateriālus vai briketes, var vēl vairāk samazināt kaitīgo ietekmi uz vidi. Tāpēc, izvēloties cietā kurināmā katlu, svarīgi ir apsvērt ne tikai tā efektivitāti un izmaksas, bet arī tā ietekmi uz vidi.

Uztici savu izvēli Vilpra.lv speciālistiem

Ne mazāk svarīgas ir profesionālas konsultācijas. “Vilpra” speciālisti sniedz izsmeļošas konsultācijas par katlu tehniskajām īpašībām, pielietojumu un darbības iespējām, lai palīdzētu jums izvēlēties piemērotāko apkures katlu. Viņu ilgstošā pieredze un zināšanas ir nenovērtējamas, izvēloties apkures risinājumu, kas kalpos daudzus gadus.

Iegādājoties cietā kurināmā apkures katlu, ir svarīgi pievērst uzmanību gan tehniskajiem parametriem, gan ražotāja reputācijai. “Vilpra” ar savu ilggadējo pieredzi un uzticamību ir lielisks partneris šajā izvēlē, nodrošinot kvalitatīvus risinājumus un profesionālu atbalstu. Ienāc www.vilpra.lv un iegādājies labākos kombinētos, ogļu, granulu un malkas, apkures katlus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.