Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Četri deputātu kandidāti no Aizkraukles novada gatavojas startēt Saeimas vēlēšanās

Gatavojoties 14. Saeimas vēlēšanām, kas notiks oktobrī, jau kļuvis zināms, ka vēlēšanās no Aizkraukles puses piedalīsies vismaz četri deputātu kandidāti — Mārtiņš Daģis un Ansis Saliņš no partijas “Jaunā Vienotība” (JV), kā arī Dainis Vingris un Anta Teivāne būs Zemgales novada sarakstā no partijas “Attīstībai/Par!”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Deputātu kandidātu saraksti iesniedzami Centrālajā vēlēšanu komisijā, sākot no 2022. gada 13. jūlija. Pēdējā kandidātu sarakstu iesniegšanas diena ir 2. augusts.

Jaunā Vienotība” balstās uz uzticību

Uzņēmējs Mārtiņš Daģis ir arī Aizkraukles novada domes deputāts. Viņš savu kandidatūru partijas “Jaunā Vienotība” (JV) sarakstā bija pieteicis arī iepriekšējās — 13. — Saeimas vēlēšanās. Par rezultātiem viņš saka — samērā veiksmīgi, lai gan partijai kopumā tolaik reitingi nebija augsti. Līdz šim piedalījies vairākās partijas valdes sēdēs, ticies ar esošajiem ministriem, un par nākamās Saeimas sasaukumu saka — nebūs viegli. “Kādam jāiet, citādi tikai gaužamies, ka nav labi, bet politikā nevēlas iet. Pēc nesenajām pašvaldību vēlēšanām redzam, ka populistiskos solījumus nav iespējams izpildīt.”

Zemnieks Ansis Saliņš no Vietalvas bija 10. Saeimas deputāts un iekļauts kandidātu sarakstā nākamajās parlamenta vēlēšanās. Par pašlaik “Jaunās Vienotības” ne pārāk spīdošo reitingu viņš teic, ka tomēr vērojams stabils atbalsts. Par labu JV ir fakts, ka latviski runājošais “Saskaņas” partijas elektorāts novērsies no tās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Attīstībai/Par!” novērtē kandidātu pieredzi

Aizkraukliete Anta Teivāne bija gan Aizkraukles novada domes deputāte, gan balotējās 13. Saeimas vēlēšanām no partijas “Latvijas Reģionu apvienība” (LRA). Šobrīd viņa pametusi “Vidzemes partiju”, kas ir LRA sastāvā, un plāno iestāties partijā “Attīstībai/Par!”.

“Jāatbalsta politiskie spēki, kuru vērtības sakrīt ar manējām. Tā kā mani uzaicināja startēt šajās vēlēšanās, piekritu, jo uzskatu, ka daudz, tajā skaitā kultūras jomā, vajadzētu mainīt,” saka Anta Teivāne.

Koknesietis Dainis Vingris, esošais Aizkraukles novada domes priekšsēdētāja vietnieks un arī novada domes deputāts, būs 14. Saeimas vēlēšanu sarakstā no partijas “Attīstībai/Par!”. Šobrīd kandidātu sarakstu veido un to plāno apstiprināt 9. jūlijā. Dainis Vingris saka, līdz tam notiks diskusijas par kandidātu sarakstu, tāpēc pašlaik konkrēti nav iespējams pateikt, vai viņa kandidatūra būs sarakstā. Ņemot vērā iepriekš iegūto pieredzi vadošos amatos, viņš redz tās pielietojumu sasāpējušu jautājumu risināšanā arī visas valsts mērogā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.