Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Cenšas paēst par eiro, ko nodrošina pašvaldība. Ja grib ko vairāk, jāpiemaksā

Pusdienas ir svarīga dienas daļa skolā, lai bērni un jaunieši varētu pilnvērtīgi mācīties. Sadārdzinājums gan skāris arī šo jomu, kam pašvaldība un ēdinātāji cenšas tikt līdzi. “Staburags” skaidroja, kas mainījies skolēnu ēdināšanā šajā mācību gadā.
Maksas mācību iestādēs atšķiras
Aizkraukles novadā ir 25 izglītības iestādes. 19 no tām ēdināšanu nodrošina pašvaldība, sešās piesaista ārpakalpojumu. Pašvaldība sedz izdevumus, kas saistīti ar pavāru algām, energoresursiem, iekārtu nodrošinājumu un citām lietām, bet pārtikas produktu izmaksas ir vecāku un novada domes līdzfinansējums. Arī šogad 1. — 4. klases skolēni saņem brīvpusdienas, ko uz pusēm apmaksā valsts un pašvaldība. Tās ir visiem neatkarīgi no viņu deklarētās dzīvesvietas.
Vēl pērn vienas dienas pusdienas maksāja 1,42 eiro, par ko ēdinātāji jau sen teica, ka tas neatbilst reālajām izmaksām un par tik mazu summu grūti nodrošināt pilnvērtīgu ēdienreizi. Šajā mācību gadā viena pusdienu reize valstī aprēķināta 2,15 eiro, un 1. — 4. klases skolēniem pusi no tās sedz valsts, pārējo piemaksā pašvaldība. Cik daudz, atkarīgs no skolas, jo maksa atšķiras, un tā atkarīga no ēdinātāja izmaksām un apstiprināta novada domes iepirkumā par ēdināšanas pakalpojumiem Aizkraukles novada skolās. Tā ir no 2,14 līdz 2,80 eiro par vienām pusdienām.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.