Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

“Cata” tiesā no ATD vēlas piedzīt zaudējumus 159 009 eiro apmērā

Administratīvā rajona tiesā Valmieras tiesu namā pēc pasažieru pārvadātāja AS “Cata” pieteikuma 1.augustā ierosināta lieta, kurā pārvadātājs lūdz uzlikt par pienākumu valsts SIA “Autotransporta direkcija” (ATD) atlīdzināt uzņēmumam mantiskos zaudējumus jeb neiegūto peļņu 159 009 eiro apmērā, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Cata” valdes loceklis Māris Ozoliņš informēja aģentūru LETA, ka uzņēmums vērsies Administratīvā rajona tiesa, lūdzot tiesu uzlikt pienākumu ATD atlīdzināt 159 009 eiro apmērā.

Prasījums par zaudējumu atlīdzināšanu ir saistīts ar 2008.gadā ATD rīkoto koncesijas konkursu par tiesību piešķiršanu sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanai ar autobusiem maršruta tīkla daļā (lotē) “Centrs-1”. ATD par konkursa uzvarētājiem atzina un līgumu noslēdza ar AS “Nordeka”, AS “Rīgas Taksometru parks”, SIA “Blagovest TUR” un SIA “Norma-A”. Tiesa šo ATD lēmumu par konkursa rezultātiem atzina par prettiesisku un atcēla.

Tā kā konkursa rezultāti bija pārsūdzēti un tiesa ATD lēmumu par konkursa rezultātiem uz tiesvedības laiku bija apturējusi kā pirmšķietami prettiesisku, lai nodrošinātu sabiedriskā transporta pakalpojumu nepārtrauktību, SIA “Ogres autobuss” un SIA “Aizkraukles ATU”, kas abas reorganizācijas rezultātā pievienotas “Cata”, lūdza ATD pagarināt to esošo līgumu darbības termiņu līdz brīdim, kad jaunā konkursā tiks noteikts sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējs attiecīgajos maršrutos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

ATD atteicās turpināt līgumattiecības ar “Ogres autobusu” un  “Aizkraukles ATU”. Tā vietā ATD tiešā piešķīruma veidā līgumus noslēdza ar SIA “Jelgavas autobusu parks”” un AS “Liepājas autobusu parks”, kas ar ATD piekrišanu nekavējoties tiesības sniegt sabiedriskā transporta pakalpojumus šajos maršrutos pilnībā nodeva apakšuzņēmējiem – “Nordekai”, “Rīgas Taksometru parkam”, “Blagovest TUR” un “Norma-A”. Kā norāda Ozoliņš, tādā veidā ATD, apejot tiesas noteikto aizliegumu, faktiski piešķīra līgumu prettiesiski izraudzītajiem konkursa uzvarētājiem.

Ozoliņš skaidro, ka pērn 27.maijā stājās spēkā Administratīvās apgabaltiesas spriedums, ar kuru tiesa atzina par prettiesisku ATD atteikumu pagarināt esošos vai noslēgt jaunus līgumus ar “Ogres autobusu” un “Aizkraukles ATU”. Tiesas ieskatā, ATD nebija pamata atteikties turpināt līgumattiecības ar “Ogres autobusu” un “Aizkraukles ATU” pēc 2008.gada 31.decembra līdz brīdim, kad jaunā konkursā tiks noteikts sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējs attiecīgajos maršrutos. 

Kā norāda Ozoliņš, tādā veidā ATD ir prettiesiski liegusi “Ogres autobusam” un “Aizkraukles ATU” tiesības sniegt pakalpojumus un gūt peļņu. “Cata” kā “Ogres autobusa” un “Aizkraukles ATU” tiesību un saistību pārņēmēja prasa ATD kompensēt mantiskos zaudējumus – neiegūto peļņu, kas nodarīti ar šo ATD prettiesisko rīcību.

LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.