Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Čaklākie izlietoto bateriju vācēji — Mazzalvē, Koknesē un Iršos

Pārstrādei nogādātas nepilnas 25 tonnas šo videi kaitīgo atkritumu — par 6 tonnām vairāk nekā pērn

Noslēgusies “Zaļās jostas” rīkotā izlietoto bateriju vākšanas konkursa “Tīrai Latvijai” 2021./2022. mācību gada sezona, kurā pārstrādei nogādātas nepilnas 25 tonnas šo videi kaitīgo atkritumu — tas ir par 6 tonnām vairāk nekā pērn. Konkursa laikā teju 75 tūkstoši Latvijas bērnu un jauniešu, tajā skaitā arī no Aizkraukles novada, čakli iesaistīja savas ģimenes un draugus izlietoto bateriju vākšanā, kas tagad ir pārstrādātas vērtīgās otrreizējās izejvielās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zemgales reģionu konkursā pārstāvēja 62 izglītības iestādes, un tas ir par 15 dalībskolām vairāk nekā aizvadītajā gadā. Pārstrādei izdevies nogādāt 3869,6 kg izlietotu bateriju.

No Aizkraukles novada visvairāk bateriju savāca Mazzalves pamatskola — 179 kilogramus. Pirmajā trijniekā ir arī I. Gaiša Kokneses vidusskola (115 kg) un Pērses sākumskola (69, 4 kg).

Savu artavu bateriju vākšanā deva Andreja Upīša Skrīveru vidusskola, pirmsskolas izglītības iestāde “Jumītis” un tā filiāle “Bērziņš” Pļaviņās, Jaunjelgavas vidusskola, Seces pamatskola. No visām šīm iestādēm izvests lielāks vai mazāks daudzums bateriju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aktīvākie bateriju vācēji Zemgales reģionā šajā mācību gadā ir Jelgavas Centra pamatskola, kuras audzēkņi savākuši 368 kg bateriju. Lieliski sasniegumi konkursā arī Jēkabpils pilsētas pirmsskolas izglītības iestādei “Auseklītis”, savācot 345 kg bateriju, kā arī Bauskas novada pirmsskolas izglītības iestādes “Zīlīte” audzēkņiem, kas pārstrādei nogādāja 228,7 kg izlietotu bateriju.

Rēķinot pēc savāktā izlietoto bateriju daudzuma uz vienu mācību iestādes audzēkni, labākie sasniegumi Zemgales reģionā ir Iecavas vidusskolai (savākti 4,73 kg bateriju uz vienu audzēkni), Pērses sākumskolai (savākti 4,63 kg bateriju uz vienu audzēkni), kā arī Dobeles novada pirmsskolas izglītības iestādei “Ābolītis” (savākti 3,5 kg bateriju uz vienu audzēkni). 

Fakts

Šogad izlietotu bateriju vākšanā iesaistījās 314 izglītības iestādes no visas Latvijas — apmēram piektdaļa no tām ir no Zemgales reģiona.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.