Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Bruņotie spēki kāpinās mācību intensitāti

Attēls no mil.lv/lv

Latvijas Nacionālie bruņotie spēki (NBS) šogad par 10% plāno kāpināt mācību intensitāti, šorīt LTV “Rīta panorāmā” pastāstīja NBS komandieris Leonīds Kalniņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Karavīru skaits pagaidām NBS nav palielināts. Kalniņš stāstīja, ka armija plāno lūgt valdību palielināt karavīru atalgojumu līdz 200 eiro apmērā. Iepriekš NBS vadība bija sniegusi informāciju, ka karavīrs pirmajā gadā uz rokas saņem ap 1000-1050 eiro, kas veidojas no atalgojuma, pārtikas un dzīvošanas kompensācijas. Iekšlietu resors ir norādījis, ka šāds atalgojums ir būtiski lielāks nekā tā pakļautības iestādēs, attiecīgi padarot darbu iekšlietu dienestos ievērojami nepievilcīgāku nekā aizsardzības jomā.

Pēc NBS komandiera stāstītā, infrastruktūras jomā šogad lielākie darbi plānoti zemessardzes vienību bāzu un bruņojuma noliktavu izbūvē, bet tiks sākts arī darbs pie Sēlijas poligona attīstīšanas.

NBS arī turpina gatavošanos valsts aizsardzības dienesta (VAD) ieviešanai, lai arī politiskie lēmumi šajā jomā līdz galam vēl nav pieņemti. Kalniņš uzsvēra, ka būtiskākais ir sagatavot instruktoru sastāvu, kas apmācīs dienestā iesauktos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad VAD plānots iesaukt 300 līdz 500 jauniešus, pamatā – brīvprātīgi, bet nākamgad – ap 600 jauniešus.

LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.