Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Brīdinājumu pie Pļaviņu HES izsaka skaļruņos

Piekrastē pie Pļaviņu HES saglabājas pārvietošanās ierobežojumi

Pazeminātais ūdens līmenis Daugavas piekrastē turpina vilināt iedzīvotājus. Laikrakstā saņēmām jautājumu par Pļaviņu HES augšpuses teritoriju — tā kā šī objekta drošība tiek intensīvi uzraudzīta, vai pastāv kādi ierobežojumi?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Latvenergo” preses sekretāre Ivita Bidere skaidro, ka sabiedrības drošībai atrašanos un pārvietošanos Pļaviņu HES teritorijā nosaka vairāki noteikumi. Atbilstoši tiem ir marķētas arī lieguma zonas, lai iedzīvotāji varētu tās pamanīt un laikus ņemt vērā atrašanās ierobežojumus.

Saskaņā ar Aizsargjoslu likumu hidroelektrostaciju hidrotehniskajām būvēm ir noteikta aizsargjosla, kuras robežas krastu (sauszemes) daļā ir apzīmētas ar speciālām zīmēm, bet ūdenskrātuves zonā tās ir noteiktas konkrētā attālumā no krasta. Un, tā kā visas Daugavas HES ir stratēģiskas nozīmes būves, tajās ir noteikta lieguma zona, kurā nav atļauta nepiederošu personu piekļuve un atrašanās, kā arī šī zona krastos ir nožogota.

Lai informētu par ierobežojumiem un pievērstu tiem uzmanību, aizsargjosla un lieguma zona ūdenskrātuvē pie hidroelektrostacijām ir apzīmēta ar bojām. Lieguma zona no krasta līdz bojām nav fiziski norobežota, taču tā ir krastu nožogojuma turpinājums taisnā līnijā līdz aizsargjoslas robežai, kas apzīmēta ar bojām.

HES ūdenskrātuvē pazemināta ūdens līmeņa gadījumā var rasties situācija, ka, pastaigājoties no ūdens atsegtajā zonā, var nejauši iekļūt lieguma zonā, tādēļ “Latvenergo” aicina būt vērīgiem un nepārsniegt lieguma zonas robežas. “Atgādinām, ka šo zonu uzrauga HES apsardze, kas var arī skaļruņos izteikt brīdinājumu. Vienlaikus “Latvenergo” vērš iedzīvotāju uzmanību, ka pārvietošanās pa dambja nogāzēm un atsegto ūdenskrātuves gultni ir bīstama un var apdraudēt gan drošību, gan dzīvību,” uzsver Ivita Bidere. Raksta tapšanas laikā autore devās apskatīt teritoriju. Ejot pa dambja apakšu, vizuālu norāžu, kas liecinātu, ka tālāk iet aizliegts, nav, taču, pietuvojoties hidroelektrostacijai, skaļrunī atskanēja brīdinājums — tālāk iet nav ļauts. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.