Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Bizes un kleitas Zintim Milaičikovam ir pašsaprotamas

SPORTISKĀ ĢIMENĪTE. Zintis Milaičikovs kopā ar meitu Sāru un dēlu Patriku. Foto no Zinta Milaičikova albuma

Ērberģietis Zintis Milaičikovs (34) ir no tiem retajiem vīriešiem Latvijā, kurš viens uzņēmies divu bērnu audzināšanu. Pirms septiņiem gadiem Zintis ar dzīvesbiedri aizgāja katrs savu ceļu, un Zintim ģimenē bija jāuzņemas gan tēva, gan mammas loma. Bērni paaugušies, kļuvuši patstāvīgāki. Pēdējos pāris gadus visus trīs vieno futbols, un ar to saistītas teju visas nedēļas nogales.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zintis audzis kuplā ģimenē kopā ar trim brāļiem un vienu māsu. Dzīvojis un mācījies tepat, Ērberģē, un bērnībā, kā vairums puiku, viņu interesēja koks un dzelži. Zinta tētim Gvido bijusi kokapstrādes darbnīca, un tajā varēja vērot, kā top, piemēram, lāde. Pēc pamatskolas iestājies Aizkraukles arodskolā un mācījies par apdares darbu strādnieku.

Tagad viņa tēvs strādā Mazzalves pamatskolā, ir tās saimnieks, un arī dēls, kā pats saka, aizgājis pa šo līniju. Darbavieta turpat, kur tēvam, oficiāli skaitās noliktavas pārzinis, bet ikdienā ir palīgs tētim.

Mamma palika ārzemēs

Pirms vairāk nekā desmit gadiem Zintis iepazinās ar Sintiju no Sproģiem, un viņa ir dēla Patrika (11) un meitas Sāras (10) mamma.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gadu draudzējušies, līdz nolēmuši, ka laiks ģimenei kļūt lielākai. Sarakstījušies vēlāk, kad bērni paaugās. Tad arī pārcēlušies no Ērberģes uz Sproģiem, dzīvojuši īrētā dzīvoklī. Darba iespēju tur praktiski nekādu, tāpēc meklējuši to citviet, atraduši Vallē fermā. Vallē arī dzīvoklis bijis un kādu laiku dzīve bija rāma un mierīga. Līdz, kā tas notiek daudzās ģimenēs, kāds, šoreiz tā bija Sintija, vēlējās doties strādāt uz ārzemēm. Darbs bija Gērnsijā, un nav bijis tādas iespējas, ka uz turieni pārceltos visa ģimene. Gadu tur pastrādājis arī Zintis, bet vēlāk, kad attiecības ar Sintiju kļuvušas vēsākas, atgriezies Latvijā. Tad arī vienojušies, ka bērni paliks pie tēta. Vēlāk laulība šķirta, un šis ir septītais gads, kā Zintis arī bērnus audzina pārsvarā viens. Palīdz arī māsa un ome. Mamma mirusi, kad Zintis vēl bija maziņš. Šis ir tas gadījums, kad uzturlīdzekļus bērniem maksā mamma, nevis tētis.

Matus nogrieza sporta dēļ

Septiņu gadu laikā izveidojies ierastais ritms, kurā drēbju mazgāšana, ēdiena gatavošana, mājasdarbu pārbaudīšana un citas ar bērniem saistītas nodarbes kļuvušas ikdienišķas un vieglas. Sākums bija grūtāks, kad vajadzēja saplānot darbu skolā ar bērnu vešanu uz bērnudārzu un izņemšanu no tā vakarā. “Tagad varu teikt, ka viņi jau lieli. Tik nododu komandu, un paši visu izdarīs. Sārai ir ļoti biezi mati, bet, spēlējot futbolu, ļoti svīst galva. Tāpēc matus nogriezām īsākus. Ne tāpēc, lai bizes nebūtu jāpin. To es māku un labprāt daru,” stāsta Zintis. Problēmu nav arī ar drēbju iegādi, tās pārsvarā pērk Aizkrauklē.

Sports, konkrēti futbols, un makšķerēšana ir divas lielās nodarbes, kas ģimeni aizrauj. Lielāks pulciņš — māsas, brāļa un drauga ģimenēm apvienojoties, rīko ekskursijas pa Latviju. Pavasarī, piemēram, uz Salaspili, kur kāds ukrainis izveidojis skulptūru un atrakciju parku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Varbūt izaugs programmētājs

Ikdienā, kad bērni atnāk no skolas, tētis pārbauda, vai izpildīti mājasdarbi, un līdz vakariņām viņi var dzīvoties laukā. Ne tikai vasarā, bet arī rudens un ziemas mēnešos brīvo laiku visiem trim aizpilda futbols. Ja kādam no bērniem radusies vēlme pēc kaut kā garšīga, raksta tētim, viņš sapērk vajadzīgos produktus, un mājās notiek kopīga gatavošana. Lai arī abiem tikai pirmais gadu desmits, viņi patstāvīgi mākot izcept pankūkas.

Par meitu vēl skaidrības nav, bet puikam labi padodas matemātika, jau mazajās klasēs galvā varējis izrēķināt vecāko klašu uzdevumus, kā arī esot liela interese par datoriem. Iespējams, ka programmēšana būs Patrika lielā aizraušanās, un tētis saka, ka pēc pamatskolas viņu labprāt redzētu kādā Rīgas vidusskolā.

Būt vecākam tas ir arī darbs, un no darba vajadzīga atpūta. Zintis saka, ka nedēļas nogalē brauc uz futbola kluba “Rastafari” spēlēm, tā viņš atpūšoties. Bērni braucot līdzi un saka, tāpēc, ka tētis savukārt brauc uz viņu spēlēm. Par sava veida atvaļinājumu var nosaukt skolas laiku, kad pusi dienas bērnu nav mājās. Septembrī uz Latviju atbrauca Sintija, un arī viņas klātbūtne dod atelpu no ikdienas rūpēm.

Zintis teic, ka Tēva dienas pasākumos, kurus rīko pagastā, parasti piedalās, bet šoreiz to nomainīs ar futbola maču.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.