Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Biškopības muzeju Vecbebros pārņems Ogres tehnikums

Biškopības muzeja eksponāti. Foto no “Staburaga” arhīva.

Biškopības muzeja pārvaldību turpmāk uzņemsies Ogres tehnikums, šodien nolēma valdība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Otrdien valdība atbalstīja ieceri pārņemt no Aizkraukles novada pašvaldības Biškopības muzeju, kas atrodas Vecbebros, un nodot to Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) valdījumā. Ministrija atzīmē, ka Ogres tehnikums izteicis ierosinājumu pārņemt muzeja pārvaldīšanu.

Ogres tehnikums īsteno tālākizglītības programmu “Biškopība” un ir nominēts kā atbildīgais profesionālās izglītības kompetences centrs metodiskajā jomā lauksaimniecības nozarē par biškopību. Tehnikums jau šobrīd sadarbībā ar Latvijas biškopības biedrību iesaistoties muzeja ekspozīcijas uzturēšanā un atjaunošanā.

Kokneses novada dome muzejā 2020.gadā ir īstenojusi Lauku atbalsta dienesta atbalstītu projektu “Biškopības tradīcijas” ar mērķi nodrošināt Latvijas biškopības tradīciju un vēstures saglabāšanu nākamajām paaudzēm, izveidojot mūsdienīgu tūrisma objektu – Biškopības muzeju. Tehnikums apliecina, ka tas nodrošinās projekta līguma nosacījumu uzraudzību laikā līdz 2025.gada beigām, kā arī nodrošinās muzeja darbību arī pēc projekta uzraudzības beigām.

LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.