Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

“Bilžu” mūziķi un mākslinieki dāvina izdaiļotas pastkastītes Aizkraukles puses kultūras un tūrisma objektiem

Dāvanu saņem Aizkraukles muzejs “Kalna ziedi”.

Turpinot mūzikas un mākslas festivāla “BILDES 2019” izstādē “Pastkastītes” un akcijā “ApGLEZNO un noBILDĒ arī Tu savu pastkastīti!” iesākto, “BILŽU” mūziķi un mākslinieki 2020. gada vasarā devās braucienā uz Kurzemi un 2021. gada vasarā uz Vidzemi, lai dāvinātu pašu apgleznotās pastkastītes uzņēmumiem un kultūras norišu vietām. Šogad augusta otrajā pusē, aktīvākajiem dalībniekiem “BILŽU BIROJS” rīkoja tradicionālo vasaras nometni – pastkastīšu apgleznošanas darbnīcas un radošo braucienu uz Zemgali un Sēliju 23. augustā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizkraukles novadā mākslinieciska dizaina pastkastītes saņēma Ērberģes muiža, Aizkraukles Vēstures un mākslas muzejs “Kalna ziedos”, Jāņa Jaunsudrabiņa muzejs “Riekstiņi” Neretā, Aizkraukles novada un Kokneses Tūrisma informācijas centrs un Bilstiņu ciema 10 vēsturiskās mājas.

“Bilžu” mūziķi un mākslinieki šādā veidā ne tikai palīdz un rada prieku jauno pastkastīšu īpašniekiem, veido pievilcīgu vidi, bet arī ar savu piemēru rosina apkārtnes iedzīvotājus aplūkot savas un arī apkārt esošās pastkastītes, tās atjaunot. 

Aizkraukles uzņēmumiem pastkastītes darināja:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ērberģes muižai – Arvīds Plokšta, Arvīds Endziņš, piedalījās arī sekretāre Evelīna;

Jāņa Jaunsudrabiņa memoriālajam muzejam “Riekstiņi” – Inese un Ivars Mailīši;

Skrīveru Piena kombinātam – Laila Kocere;

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizkraukles Vēstures un mākslas muzejam “Kalna ziedi” – Inga Pērkons;

Aizkraukles novada un Kokneses tūrisma informācijas centram – Arvīds Plokšta, Arvīds Endziņš;

Bilstiņu ciemam, kopā domājot un krāsojot, – Inese Mailīte, Arvīds Plokšta, Inga Pērkons, Ināra Garklāva, Andra Rācenāja, Andis Jēkabsons u.c.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mākslinieku komanda pastkastītes nogādāja arī citiem Latvijas uzņēmumiem , kultūras norises vietām un tūrisma apskates objektiem, piemēram, kafejnīcai “Bamba Leo”, “Balticovo”, “Putnu fabrikai Ķekava”. Projektā tika izmantotas iepriekš individuāli dizainētas un izgatavotas koka pastkastītes, kuru apgleznošanai izmantotas “Sadolin” noturīgās koka krāsas, kas paredzētas ārdarbiem.

Kurzemē pastkastītes dāvināja Šokolādes muzejam Pūrē, kafejnīcai “Apšukrogs”, Kandavas tūrisma informācijas centram, Kandavas novada muzejam, Kalnmuižas pilij, Valdeķu muižai, lauku sētai “Indāni”. Vidzemē – kafejnīcai “Fazenda” Siguldā, uzņēmumam “Straupes piens”, Pasaules latviešu mākslas centram Cēsīs, Ungurmuižai, E. Veidenbauma muzejam “Kalāči”, Mucu muzejam Valmieras novadā un lauku sētai “Lantus”.

Fotogrāfijas no brauciena uz Kurzemi 2020. gadā: https://bildes.lv/2index.php?id=1&sub=37&hist=5

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Fotogrāfijas no brauciena uz Vidzemi 2021. gadā: https://www.facebook.com/FestivalsBildes

“BILŽU” mūziķi un mākslinieki ne tikai palīdz un rada prieku jauno pastkastīšu īpašniekiem, bet arī ar savu piemēru rosina apkārtnes iedzīvotājus aplūkot savas un arī apkārt esošās pastkastītes, tās atjaunot, mākslinieciskot un turpināt akcijas “ApGLEZNO un noBILDĒ arī Tu savu pastkastīti!” ideju. 

Braucienā piedalās mūziķi Armands Alksnis, Andrievs Alksnis, Andis Jēkabsons, Uldis Kākulis, Križevicu banda, Matīss Mateuss-Kalniņš, Varis Vētra, Henrijs un Guntars Mucenieki, mākslinieki Arvīds Endziņš, Laila Kocere, Inese Mailīte, Ivars Mailītis, Inga Pērkons, Arvīds Plokšta, Andra Rācenāja, Maija Rezenberga u.c.

Nākamajā gadā plānots doties braucienā arī uz Latgali. Visu 4 braucienu rezultātā plānots “BILŽU” 35. jubilejai sagatavot foto izstādi ““BILŽU” mākslinieku pastkastītes Latvijā”. Iespējams, ka notiks arī atkārtota akcijas “ApGLEZNO un noBILDĒ arī Tu savu pastkastīti!”. To varētu izsludināt 2023. gada pavasarī.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.